Tag: terapia

terapia

Dobór odpowiedniego pediatry – jakie cechy wziąć pod uwagę?

Każdy rodzic pragnie dla własnego malucha wszystkiego co dobre. Wybieramy porządne łóżeczka, najlepsze kosmetyki i dobrej jakości ubranka. Wybór właściwego pediatry jest niezwykle istotny nie tylko dla malucha, lecz również dla opiekunów. Prywatny pediatra Warszawa to także dobry psycholog i pomocna dłoń w każdej sytuacji. Dobry pediatra to taki, który w każdej sytuacji uciszy i poradzi. Jeśli coś się stanie, pokieruje i udzieli treściowych rad. Jest dostępny wtedy, gdy jest potrzebny.

Jak skutecznie walczyć ze stresem?

Zaburzenia snu jest to niezwykle duża grupa, obejmująca w zasadzie wszelkie negatywne symptomy związane ze snem. Z jednej strony szkodliwa jest bezsenność, czyli niejednokrotnie zupełna niemożność zaśnięcia; z drugiej strony nadmierne spanie również bywa szkodliwe. Przykładem problemu ze snem jest również narkolepsja, objawiająca. Jednym z groźniejszych zaburzeń snu jest somnambulizm, czyli lunatykowanie. Jest to spacerowaniem w czasie snu i jest o tyle niebezpieczne, że taka osoba może skądś spaść doznać obrażeń.

zabiegi plastyczne i różnego typu zabiegi stają się standardem, dla wszelkich ludzi, jacy myślą o widocznych efektach w poprawie ich wyglądu

Obecnie dbanie o ciekawy wizerunek nie będzie już tylko realizowane dla radości, lecz staje się nierzadko wręcz obowiązkiem. Czujemy się zobligowani dobrze wyglądać w pracy, jak najlepiej prezentować się u boku partnera czy partnerki, a również dawać przykład kolejnym, że wolno i należy o siebie dbać.

Jak właściwie zadbać o nasze zdrowie w zimowym czasie?

Okres zimowy to bez wątpienia uciążliwy czas dla naszego organizmu. Jesteśmy bowiem w czasie tych miesięcy w szeregu przypadków wystawieni na negatywne działanie niskiej temperatury, która przez większa część dni pozostaje na stosunkowo niskim poziomie. W tym miejscu powinno się potwierdzić, że takie warunki atmosferyczne stanowczo nie działają na naszą korzyść. Zapadamy bowiem w tym czasie na różne choroby, jakie powiązane są z szybkim szerzeniem się bakterii w powietrzu.

Jeśli masz kłopoty z kolanami lub nie wiesz, czy terapia czynnikami wzrostu jest dla Ciebie odpowiednia, dowiedz się na ten temat czegoś więcej

Jedną z metod leczenia, stosowaną przez lekarzy jest terapia czynnikami wzrostu. Pożądanym efektem tego zabiegu jest pobudzenie uszkodzonych tkanek do szybszej odbudowy. Z żyły pacjenta odciąga się ok. 40 ml krwi, aby pozyskać z niej osocze bogatopłytkowe – PRP (Platelt Rich Plasma). Przygotowaną w ten sposób substancję wstrzykuje się następnie do organizmu pacjenta, w w obszarze uszkodzenia.

Jakim celom może służyć terapia alkoholowa? Dlaczego to istotne, by chory nie był sam ze swoimi kłopotami?

W życiu mogą zdarzyć się różne kłopoty, z którymi musimy sobie radzić. Z niektórymi kłopotami możemy się w szybki sposób uporać, z kolei na wyjście z niektórych należy poświęcić wiele czasu i być mocno zdeterminowanym.

Kłopoty ze wzrokiem? Możliwe, że to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie powinieneś to zbadać, jest na to sposób

Mało znane schorzenie zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba osób w starszym wieku. Najczęściej pojawia się po pięćdziesiątym-sześćdziesiątym roku życia. Choroba, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialna za uszkodzenie plamki żółtej siatkówki oka, w miejscu najbardziej precyzyjnego, ostrego widzenia. To oznacza więc prawdziwe trudności. Choć nie prowadzi do całkowitej ślepoty, to znacznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to ogromne problemy z wykonywaniem elementarnych czynności, czyli pisania, czytania czy rozpoznawania twarzy.

Czym jest alkoholizm i jakim sposobem rozpocząć jego leczenie?

Alkoholizm to niesłychanie poważna choroba, choć wielu ludzi ją lekceważy. Utrzymują, iż mogą bez kłopotu zerwać z alkoholem, a piją dla przyjemności. Jednakże nie jest to prawdą. Odstawienie alkoholu wcale nie jest takie łatwe, albowiem wymaga tak samo leczenia psychicznego, jak i odtrucia organizmu. W jaki sposób zrobić pierwszy krok? Najistotniejsze jest przyznanie przed samym sobą, że mamy problem z alkoholem. Bez tego nic się nie powiedzie.