Pompa insulinowa: pozytywy jak też minusy

Pompa jest to nieduże narzędzie, które polepsza stan zdrowia jak też jakość życia cukrzyków, głównie chorych na cukrzycę typu 1. Aby terapia z udziałem pompy insulinowej przyniosła rezultat konieczne będzie zaangażowanie pacjenta albo jego bliskich.

seniorzy na ławce

Autor: Monika Kulej
Źródło: BAREL POLAND
Pompa insulinowa to niepozorne urządzenie. Jest grubości dwóch pudełek zapałek, zaś działaniem przywodzi na myśl robotę trzustki, jaka u zdrowego człeka wyrzuca insulinę w sposób ciągły. Dzięki temu pułap glukozy zostaje regulowany. Przebieg tenże zmienia się w zależności od pory doby. Pompa insulinowa także dozuje insulinę w malutkich ilościach w kilku przedziałach czasowych, nazywa się to wlewem głównym. Po jedzeniu zdrowa trzustka generuje większą ilość insuliny. Podobnie w pompie możemy ustawić tak zwany bolus poposiłkowy, jaki naśladuje ów naturalny proces.
Kobieta

Autor: Shakib Ahmed
Źródło: http://www.flickr.com
To jednak nie pompa insulinowa decyduje o liczbie stosowanej insuliny. Lekarz lub cukrzyk ustalają ilość serwowanej insuliny oraz przedziały czasowe. Tym samym korzystanie z tego narzędzia terapeutycznego nastręcza wiedzy na temat fachowej obsługi pompy oraz przeliczania wymienników węglowodanowych oraz białkowo-tłuszczowych. Poznaj najważniejsze pożytki ze z wykorzystywania pompy insulinowej: wiadomości o pompie insulinowej, jak też obowiązki, z którymi owa odmiana insulinoterapii jest związana.

Nakłaniamy Cię do przeczytania kolejnego artykułu na ten temat – w nim znajdziesz ekstra treści. Więc idź do serwisu cichon stomatologia cennik i ciesz się tym.

Przekonaj się czy dowody podane przez doktora jako negatywy faktycznie będą kłopotliwe w Twej sytuacji. Wszelkie wątpliwości dokładnie omów z lekarzem.

Decyzja o stosowaniu z pompy zależy również od stanu zdrowia (polecamy nietrzymanie moczu) diabetyka.
Gdy cukrzykiem jest Twe dziecko, wybierz piękne etui na pompę insulinową dla dzieci.