Zdrowa i bezpieczna kulturystyka – czyli wspomaganie odżywkami.

Jeśli lubisz sport musisz bardzo starannie dobierać produkty,które spożywasz. Spalając kalorie potrzebujesz dostarczyć organizmowi więcej składników odżywczych. Dlatego aby nasze zdrowie nie szwankowało trzeba przede wszystkim stosować konkretną dietę, która pomoże naszemu przyśpieszonemu metabolizmowi efektywnie przetworzyć to, co mu dostarczamy.

aminokwasy bcaa

Autor: fbb.pl
Źródło: fbb.pl

Odżywki i suplementy (ActivLab suplement) to preparaty często stosowane przez osoby zajmujące się zawodowo kulturystyką, które często dopełniają stosowaną dietę. Muszą być one właściwie dostosowane do indywidualnych predyspozycji, rodzaju aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Kiedy już możemy to udzielić odpowiedzi na powyższe wątpliwości, to jesteśmy gotowi do wyboru odżywki lub suplementu. Suplementy są praktycznie gotowe do spożycia. Wystarczy shaker i woda. Oprócz tego kuszą różnorodnością smaków. Maja różne składniki, stąd też można je używać przy każdej diecie. Wystarczy tylko ustalić zapotrzebowanie na białka, węglowodany, aby suplementacja diety było pomocne.Poniżej proponujemy kilka specyfików, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.

BCAA XTRA

Autor: fbb.pl
Źródło: fbb.pl

Olimp baca (olimp bcaa xplode) to mnóstwo aminokwasów i witamina B6. Skład tej odżywki wpływa pozytywnie na funkcje fizjologiczne organizmu, co nabiera istotnego znaczenia przy zwiększonym wysiłku fizycznym.

Intrygujący artykuł? Jeśli tak myślisz, to kliknij ten link, w serwisie atom rtg tomografia zęba białystok, który w tamtym miejscu odnajdziesz, również jest coś interesującego.

Staną się pożyteczne zwłaszcza dla osób, praktykujących dyscypliny wytrzymałościowe, ale również w długotrwałym stresie i tych, którzy skończyli 40 lat. Przyśpiesza regenerację organizmu oraz przyśpiesza efekty diety i stabilizuje wagę.

Carbonox to z kolei źródło węglowodanów, dobranych precyzyjnie z przemianą materii. W super tempie odbudowuje siły po nadmiernym wysiłku i uzupełnia niedobory kalorii. Można stosować także przed treningiem. Równie dobrze spełnia swoją funkcję w upalną pogodę, kiedy tracimy trochę siły w wyniku wysokiej temperatury. W celu otrzymania regularnych efektów, dobrze jest stosować mieszankę z inną zawierającą białko.

Dibencozide (Dibencozide) wspomaga budowę masy mięśniowej. Jest brany przy kłopotach z apetytem, stanach wyczerpania po wysiłku fizycznym, nerwobólach. Pomaga przywrócić organizm do równowagi po wytężonych ćwiczeniach. Proponowany osobom, które nie uprawiają sportu regularnie, a jedynie przez chwilę chcą popracować nad partiami ciała.
Pamiętajmy jednak, że wszystkie odżywki to jedynie uzupełniacze. Istotnym jest, aby zachować zdrowe podejście przy ustalaniu diety i aktywności fizycznej.
Źródło: