Jak skutecznie walczyć ze stresem?

Problemy ze snem jest to bardzo szeroka grupa, obejmująca w zasadzie wszystkie negatywne symptomy w związkku ze snem. Z jednej strony szkodliwa jest bezsenność, czyli niejednokrotnie całkowita niemożność zaśnięcia; z drugiej strony zbyt długie spanie także bywa szkodliwe. Przykładem zaburzenia snu jest także narkolepsja, odznaczająca się niespodziewanymi napadami nrkolepsji i zasypianiem w nieoczekiwanych momentach i miejscach. Jednym z bardziej niebezpiecznych zaburzeń snu będzie somnambulizm, czyli lunatykowanie. Jest to spacerowaniem w czasie snu i jest o tyle niebezpieczne, że taki człowiek może skądś spaść doznać obrażeń.

terapia dla par

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com
Psychoterapia par, jak sama nazwa podpowiada, skierowana jest do dwojga ludzi. W zdecydowanej większości są to pary małżeńskie lub partnerskie.

Równie emocjonujące materiały znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeśli chcesz je zgłębić – zobacz pod linkiem pomoc psychoonkologiczna berlin, który jest tutaj!

Jest wówczas do czynienia z tak zwaną terapią małżeńską. Psychoterapia par to nie jedynie, jak mogłoby się wydawać, leczenie skierowane do ludzi w związku. Czynnikiem, który tu decyduje, nie jest poziom zażyłości łączący osoby z pary, a raczej chęć podjęcia terapii. Celem ogólnym psychoterapii par jest badanie relacji łączącej dwojga ludzi wraz z próbą usunięcia ewentualnych problemów. Na terapię tą może się więc udać również para przyjaciół czy krewnych, o ile tylko jest taka potrzeba. Terapia małżeńska charakteryzuje się tym, że skupia się na właściwych dla par małżeńskich kłopotach, do których zalicza się przykładowo problemy seksualne, różnego rodzaju konflikty czy nuda (dodatkowe informacje).

depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Funkcjonujemy pod ogromną presją. W pracy ciągle jesteśmy popędzani przez szefa. Czujemy też nad sobą złowrogi oddech konkurencji. W życiu na co dzień trosk dostarczają nam dzieci. Ciągle czujemy się niezadowoleni. Taki styl życia nierzadko bywa przyczyną poważnych schorzeń na tle psychicznym, choć nikt nie potrafi się do tego przyznać. Musi się zdarzyć coś naprawdę poważnego, abyśmy z nieprzymuszonej woli odwiedzili gabinet psychoterapii Wrocław.

Generalnie leczenie depresji występuje w dwóch odmianach. W przypadkach zaawansowanych i teudnych potrzebna jest pomoc psychiatryczna w postaci leczenia farmakologicznego. Na etapach wcześniejszych jednak nierzadko skuteczna okazuje się psychoterapia. Opiera się ona w dużej mierze na systematycznym kontakcie chorego z terapeutą. Może mieć typ krótko- lub długoterminowy, w zależności od zapotrzebowania i typu zjawiska. Wyszukując w Internecie „psychoterapeuta Kraków” można uzyskać informacje również dotyczące zwalczania depresji poprzez psychoterapię – więcej info.