Zdrowe trenowanie mięśni

Gdy dużo trenujemy, budujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i kiedy jemy. Bardzo istotne jest to, aby dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. niezwykle istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w ciele człowieka, więc powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na kolejnym miejscu są białka, wykorzystywane do budowy mięśni, budowania odporności i wielu innych procesów. Na końcu zostały tłuszcze również potrzebne choćby do przyswajania pewnych witamin oraz prawidłowego działania neuronów.

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Każdy z wymienionych składników jest nam potrzebny, dlatego każda dieta eliminująca lub znacznie ograniczająca któryś z nich z zasady nie będzie dobra.

Gdy planujemy rozbudować masę mięśniową, przypuszczalnie chcemy wyniki zobaczyć właściwie natychmiast. W tej sytuacji warto pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Trzeba jednak używać ich z umiarem, zdecydowanie nie przekraczać odpowiedniej dawki, a tak naprawdę powinno się robić to po konsultacji z lekarzem. Nie zapomnijmy przed rozpoczęciem przyjmowania wszelkich odżywek i wspomagaczy wykonać najprostsze badania krwi i moczu. Kiedy wszystkie będą w porządku możemy iść po zakupy.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. W sklepach występuje pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub tego typu. Kreatyna jest podstawowym nośnikiem energii w mięśniach i wspiera ich pracę. Powinniśmy zwrócić także uwagę na aminokwasy BCAA, tak zwane aminokwasy rozgałęzione. Odżywki tego typu są stosunkowo łatwo dostępne a ich główną zaletą jest poprawa ogólnej kondycji. Pracę mięśni wspomaga również tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na powiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Niniejszy artykuł wydaje się nieprawdopodobnie wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź też pozostałe polecane (http://nzoznr1.pl/nasze-uslugi/pediatra-lubartow) treści, ponieważ są równie interesujące i wciągną Cię kompletnie.

Ostrożnie jednak ze używaniem. Wszelkiego typu schorzenia związane z ciśnieniem krwi nie pozwalają na przyjmowanie tego typu środków. Trzeba uważać również na rozpowszechniony dodatek nazwany tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Umożliwia szybszy rozwój mięśni, ale należy uważać aby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedaży także, ale są osoby, które stosują je zupełnie bez żadnego pomyślunku. Napychają się wszystkim co wpadnie im w ręce, a to kończy się zwykle chorobami serca, układu krwionośnego, a w skrajnych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów powinno się stosować mądrze. Tylko wtedy się sprawdzą, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą funkcjonowały odpowiednio i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, róbmy co jakiś czas badania kontrolne i wszystko będzie świetnie.