Problemy z pęcherzem, zaparcia – kiedy potrzebna jest pomoc medyczna?

Często zdarza się, iż dolegają nam jakieś kłopoty natury medycznej, o których mamy opory wspomnieć nawet lekarzowi. Z tego powodu staramy się zażegnać je domowymi metodami, które mogą, lecz nie muszą pomóc. Jak postępować w takiej sytuacji i kiedy jednak mimo wszystko powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty?

Produkty z błonnikiem

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
Zaparcia i co jeszcze?

Jednym z najpowszechniejszych problemów, z jakimi boryka się wielu ludzi, są zaparcia. Najczęściej wystarczy zmiana codziennego menu oraz zwiększenie w pokarmach ilości błonnika, który reguluje przemianę materii. W tym wypadku wizyta u lekarza nie jest wymagana, niestety, czasem bywa tak, że permanentne problemy z wypróżnianiem się mają swoje źródło w jakimś groźniejszym schorzeniu. Jeśli więc domowe sposoby oraz zmiana jadłospisu nie przynoszą rezultatów, a co więcej problem pogłębia się, należy skonsultować to ze specjalistą. Inną częstą przypadłością są rozmaite problemy z drogami moczowymi. Ten problem najczęściej dotyka płeć piękną, gdyż zazwyczaj powiązany jest z infekcją intymną. Przeziębienie pęcherza jest wyjątkowo naprzykrzające się i uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a zarówno ono, jak również pozostałe schorzenia układu moczowego, nie wyleczone dokładnie, mogą doprowadzić do sporych powikłań zdrowotnych.

Problemy młodych – zakażenie dróg moczowych
Kiedy bezwzględnie należy pójść do lekarza? Obecność krwi w moczu lub kale jest sygnałem, iż z organizmem dzieje się coś groźnego i że nasze zdrowie jest poważnie zagrożone. Jeśli zaobserwujemy krew podczas załatwiania się, nie ociągajmy się z wizytą w ośrodku medycznym. Inne symptomy, które wskazują na potrzebę zrezygnowania z domowych metod leczenia, to nagły i ostry ból, utrzymujący się przez dłuższy czas, stan podgorączkowy, dreszcze, objawy dodatkowe, takie jak wymioty, silne pocenie się, utrata świadomości. Nawet, jeżeli groźne symptomy nie pojawią się, musimy zgłosić się po pomoc specjalistyczną, kiedy zaparcia dokuczają nam od kilku dni, ponieważ może dojść do skrętu jelit. Problemy z drogami moczowymi można zwalczyć lub zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia, przyjmując suplementację, wzbogaconą o ekstrakt z żurawiny. Jeżeli już dopadnie nas dokuczliwe przeziębienie pęcherza, trzeba pić duże ilości wody, najlepiej z odrobiną soku z cytryny oraz zrezygnować z cukru. Po 2-3 dobach problem powinien zniknąć. Jeżeli jednak tak się nie stanie, prawdopodobnie potrzebne będzie leczenie eeg badanie koszt antybiotykiem.Kliknij po wartościowe informacje