Zdrowe dodatki do jedzenia na co dzień

Kilkadziesiąt lat temu niemiecka uczona wymyśliła dietę, która do chwili obecnej wykorzystywana jest przez wiele osób na całym globie. Chodzi mianowicie o dietę doktor Budwig, której działanie opiera się na spożywaniu oleju lnianego. Jest to dieta zdrowotna, choć w niektórych przypadkach można ją również stosować jako dietę na odchudzanie. Jej najważniejszym elementem, poza przyjmowaniem oleju tłoczonego na zimno, jest spożywanie wyłącznie nieprzetworzonych artykułów.

warzywa smażone na oleju lnianym

Autor: Lablascovegmenu
Źródło: http://www.flickr.com
O ile to możliwe, powinno się usunąć z diety artykuły wysoko przetworzone. Dobrym rozwiązaniem może być też zamiana szeroko dostępnego pszennego pieczywa na ciemne.

Sprawdzona informacja z serwisu (http://www.zdrowe-jelita.com/badania/test-oddechowy-wodoro-metanowy-warszawa/) przyda się zawsze. Zatem namawiamy do przeglądnięcia naszego kolejnego artykułu. Wyszukasz go pod tym linkiem.

Niezmiernie ważne jest także to, by zupełnie ograniczyć przyswajanie tłuszczów innych niż te pochodzące z oleju lnianego. Może to bowiem doprowadzić do nadmiernego tycia, jak również w znacznym stopniu osłabić działanie całej diety.

Przyjmowanie oleju
Olej lniany (więcej w oleofarm) w trakcie stosowania diety przyswaja się w różnych dawkach. Ich wielkość zależy w pierwszej kolejności od stanu zdrowia. Dla ludzi zdrowych jest to kilka łyżek oleju na dzień. Ze względu na postać tego składnika dobrze jest spożywać go w innej formie niż naturalna. Dieta dr Budwig zaleca przyjmowanie oleju w formie pasty. Tworzy się ją mieszając olej z chudym twarogiem. Tak przystosowany olej wchłania się o wiele łatwiej niż w naturalnej postaci. Jest także o wiele bardziej apetyczny. Dla ludzi chorych zalecane jest stosowanie mniejszych dawek oleju. Istotne jest, by w każdym przypadku pamiętać o wyeliminowaniu tłuszczów zwierzęcych i pozostałych z codziennego jadłospisu.

Rezultaty
Napisano dużą liczbę publikacji w temacie pozytywnych skutków diety dr Budwig. Wiadome jest również, że wykorzystuje ją wiele osób cierpiących na choroby nowotworowe. Pozytywnego działania w schorzeniach tego typu jak na razie dostatecznie nie dowiedziono. Dieta ta wpływa jednak bardzo korzystnie na samopoczucie wielu ludzi, cierpiących na różnorodne dolegliwości. Wynika to z pewnością z faktu, że olej budwigowy (tu więcej: olej budwigowy oleofarm) jest bardzo dobrym źródłem kwasu omega-3, który jest bardzo ważnym elementem dla całego ludzkiego organizmu. Warto również dodać, że dietę opartą na oleju budwigowym dobrze jest stosować przez całe życie, ponieważ chwilowe wdrożenie nie będzie miało tak dobrych i trwałych skutków.