Przykłady na jakość danych produktów. Czym jest deklaracja zgodności? Jakie sprawy reguluje SASO?

Producenci wprowadzający do sklepów własne produkty, podobnie jak firmy świadczące swoje usługi są zmuszone w jakiś sposób potwierdzać jakość, którą sobą prezentują. Co może okazać się tutaj pomocne?

deklaracja zgodności we

Autor: Sideshow Bruce
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy wprowadzające produkty na rynek mogą potwierdzić zgodność tego typu wyrobu z wymogami Unii Europejskiej poprzez pisemne oświadczenie. Przykładem jest deklaracja zgodności WE. mowa o jednorazowym zgłoszeniu, które sporządza osobiście właściciel firmy lub mały cross też jego przedstawiciel. Jest to takie przyrzeczenie, w teorii taką pełni rolę, iż wyrób jest zgodny z wymogami, jakie stawia przed takim wyrobem Unia Europejska. Te konkretne wyroby, zanim wspomniane oświadczenie zostanie wystawione, powinny zostać poddane procedurze oceny wspomnianej zgodności.
Trzeba też zdobyć potrzebne certyfikaty, jeśli się ich wymaga. Na artykułach, jakie posiadają deklarację zgodności, widnieje znak CE. Warto również dodać, że wyroby, jakie podlegają takiej procedurze, a nie mają oznakowania CE, nie powinny być wystawiane do sprzedaży na terytorium Unii Europejskiej. W dokumencie, jakim jest deklaracja zgodności WE, zawrzeć trzeba szereg informacji odnośnie wyrobu jak również naszej firmy.

dowiedz się więcej o deklaracja zgodności we

Autor: Ctd 2005
deklaracja zgodności we

Autor: swimboy1
Są to między innymi numer produktu, który jest niepowtarzalny. Adres jak również nazwa firmy. Stwierdzenie, iż deklaracja ta jest wydawana na odpowiedzialność producenta. Dokładny opis artykułu, który może być opatrzony również zdjęciem danego wyrobu. Do tego parę innych, potrzebnych informacji. Całość musi być podpisana przez stronę upoważnioną.

Z kolei SASO to rozwijając skrót Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania – . SASO pomaga osiągnąć porozumienie pomiędzy osobami użytkującymi systemy IT, wytwórcami jak i ośrodkami, które zajmują się badaniami jakości danych oprogramowań. Stowarzyszenie to określiło reguły, według jakich nadawane są znaki jakości dla wspomnianych produktów IT. Chodzi między innymi o znak, jaki mówi o spełnieniu wymagań jeśli chodzi o wydajność i ergonomię. Następny, jaki określa dobre standardy w temacie bezpieczeństwa. Albo też jeszcze jeden, który mówi o zgodności konkretnego oprogramowania z przepisami prawa względem funkcjonowania danych oprogramowań. To jedynie niektóre z możliwości kontrolowania jakości, natomiast są to przydatne normy pomagające kontrolować jakość wytwarzanych produktów.