W jakim miejscu zamówić polecane preparaty dla sportowców?

Najczęściej spotykanym wyobrażeniem odżywek dla kulturystów są nielegalne preparaty mające przyspieszać przyrost mięśni, aż do nienaturalnych wielkości. Nic bardziej nieprawdziwego.

Dieta i sport

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kulturystyka to niezwykle wymagający sport. Na zawodach kulturyści są oceniani nie tylko ze względu na muskulaturę, bardzo ważna jest także jak najlepsza postawa, prezencja i jak najmniejszy procent tkanki tłuszczowej. Żeby to osiągnąć, kulturyści sporządzają wraz z trenerem dopasowany plan ćwiczeń na cały rok, a tuż przed konkurencjami przechodzą na rygorystyczną dietę eliminującą tkankę tłuszczową. Taki tryb życia jest bardzo szkodliwy dla organizmu, i zazwyczaj dlatego zawodnicy wykorzystują wiele rodzajów odżywek i suplementów.

Zdrowie na pierwszym miejscu

W czasie diety redukcyjnej, organizm cierpi z powodu braku witamin i mikroelementów. Zawodnicy wchłaniają je więc w formie tabletek czy zawiesin. Poza kompletem substancji odżywczych, należy zadbać o balans między kwasami tłuszczowymi. Najczęściej opiera się to tylko na pobieraniu dostatecznej ilości kwasu omega 3. Jest to ważna czynność, dla utrzymania serca zawodnika w dobrym stanie, żeby mogło dostarczyć tlen kondensatory tlenu do wszystkich mięśni.

Jak nie dać się chorobie?

Autor: Lifeline – Star Fitness
Źródło: Lifeline – Star Fitness

Poza sercem, niezwykle ważne jest utrzymanie stawów w dobrej formie – szczególnie w trakcie intensywnych ćwiczeń. Stawy narażone na duże obciążenia szybciej ulegają zużyciu, co może o wiele skrócić karierę sportowca. W celu zachowaniu stawów w odpowiedniej kondycji, stosuje się specjalne suplementy diety z dużą ilością białka kolagenowego. Jednym z takich preparatów jest często wybierany wśród kulturystów flexit.

Mięśnie są tak samo istotne

Poprawienie muskulatury i przyspieszony wzrost masy mięśniowej w naturalny sposób jest wykonalne, zawodnicy używają głównie środków, które przyspieszają produkcję tlenku azotu w organizmie. Ma to spowodować wzrost mięśni, co natomiast umożliwia zwiększenie skuteczności ćwiczeń. Są to ponadto środki wykorzystywane przez sportowców uprawiających sporty siłowe, powodują one bowiem znaczny skok siły i energii. Środki takie zazwyczaj bierze się przed treningiem, mają postać łatwo wchłanialnych kapsułek. Najpopularniejszym środkiem stosowanym przez sportowców jest nitrobolon

.