Urodziło ci się dziecko i musisz zrobić mu usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – dowiedz się, gdzie warto się udać i kto może pomóc

Co w przeciągu trwającego życia jest najważniejsze? Jednoznacznie – zdrowie. Trzeba zatem o nie się troszczyć. Regularnie dać się przebadać (profilaktyka jest niezwykle ważna już od pierwszych chwil każdego człowieka), trenować, zdrowo się odżywiać. Nasza kondycja jest bardzo istotna. Dzięki niej stajemy się silni. A można ją wytrenować jedynie wówczas, gdy mamy zdrowe stawy. Co zrobić, gdy zjawia się w nich pierwszy ból?

ortopeda

Źródło: http://sxc.hu/

Najlepszym wyjściem jest jak najszybciej udać się do lekarza. Ortopeda obejrzy staw, podpowie, co zrobić, aby ból na początku się zminimalizował, a później zupełnie odszedł. Obecnie jest ogromna ilość schorzeń, powodujących, że nasze kości oraz stawy stają się słabsze. Często, aby forma wróciła, ortopeda zaleca tylko rehabilitację. Bywa jednakże, iż potrzebna jest i operacja. Nie trzeba się jednakże jej obawiać. Jeżeli rzeczywiście jest niezbędna, trzeba się na nią zdecydować (zakończy ból, który na dłużej może okazać nie do wytrzymania). Rzecz oczywista przed tego typu operacją specjalista zaleci prześwietlenie (rentgen kraków) oraz usg ortopedyczne – tylko niedobre wyniki będą mówiły o konieczności zrobienia zabiegu. Jednak ci, którzy mieli już operowane – przykładowo staw kolanowy – zapewne będą przekonywać do tego pozostałe osoby (życie bez dolegliwości bólowych jest naprawdę piękne!).

Więcej informacji – https://www.rehabilitacje.org/

rehabilitacja

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

USG ortopedyczne można wykonać w każdym dobrym gabinecie. Oczywiście – prościej i błyskawiczniej można je zrobić prywatnie aniżeli na NFZ, jednakże w tym wypadku należy pamiętać o tym, że usg niesie ze sobą określony koszt. Nie są to jednak wielkie ceny. Następna sprawa – usg nie wykonuje się tylko osobom dorosłym. Tak naprawdę badaniu poddaje się już niemowlaki. To bardzo ważne, by zrobić usg bioderek malucha. Dzięki temu szybko można dostrzec nieprawidłowości i natychmiast coś poprawić (choćby przez tzw. pieluchowanie). Jak więc widać, ortopeda jest doktorem, który jest przy nas od urodzenia. I jeśli od tego okresu zda się, aby rozwój kości i stawów prawidłowo przebiegał, ma się duże szanse, że ograniczy się problemy w przyszłości, które niestety – z racji sposobu życia, jakie aktualnie prowadzimy – się pojawią.