Odżywki dla osób uprawiających sport – czy czy opłaca się je zażywać? – Zobacz jakie powinny być najskuteczniejsze odżywki!

Czy opłaca się sięgać po odżywki dla sportowców? Czy ich zażywanie nie odbije się negatywnie na zdrowiu? To pytania, które na pewno zadaje sobie sporo osób nim zdecyduje się zacząć ich zażywanie.

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Niemała liczba odżywek dla osób aktywnych fizycznie to sprzedawane bez recepty w każdej aptece suplementy diety. Najczęściej stosowane odżywki dla sportowców to te, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej oraz odżywki dla sportowców, które mają powodować szybszy przyrost masy mięśniowej. Kupują je głównie osoby, które mimo intensywnych ćwiczeń i stosowania diety zawierającej dobrze dobrane ilości białka, a niewiele tłuszczu mają trudności z pozbyciem się tkanki tłuszczowej i zbudowaniem masy mięśniowej. W żadnym wypadku odżywki tego typu nie zastąpią jednak wysokobiałkowej diety i ćwiczeń fizycznych – Giełda Suplementów – oferta. W każdym przypadku zażywanie tych odżywek musi być połączone z właściwym treningiem o charakterze siłowym. Wśród niezagrażających odżywek dla sportowców znajdują się przede wszystkim odżywki zawierające glutaminę bądź białko. Nie zagrażają one, co nie oznacza, że mogą być stosowane w dowolnych ilościach.

Osoby uprawiające sport (Pilates Wrocław Krzyki) – także amatorzy – bardzo z chęcią sięgają nie tylko po odżywki, ale także po napoje , które mają charakter izotoniczny. W ich składzie znajdują się przede wszystkim składniki mineralne, które w czasie intensywnego wysiłku są wydalane w dużych ilościach przez organizm. Obecny jest w nich więc magnez, wapń, sód, potas i fosfor – sprawdź szczegóły na . Do napoi izotonicznych dodawane są również węglowodany i witaminy. Jeżeli jednak celem intensywnego wysiłku fizycznego jest zgubienie nadmiernych kilogramów, należy zażywać te napoje naprawdę ostrożnie.

odżywki na masę

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo dużej zawartości składników mineralnych oraz witamin są one niezwykle kaloryczne. Jeżeli chcemy zmniejszyć wagę, to podczas treningu zamiast napoi o charakterze izotonicznym należy raczej sięgać po wodę mineralną, głównie po taką, która zawiera dużą ilość sodu. Woda mineralna nie ma kalorii – można więc sięgać po nią bez lęku o nadprogramowe kilogramy. Nie należy zapominać, że bardzo istotne jest nawadnianie organizmu nie po, ale podczas aktywności fizycznej. Nigdy nie powinno się sięgać po sterydy anaboliczne. Wywierają one bardzo szkodliwy wpływ na całe ciało i mogą uszkadzać poszczególne narządy.