Laserowa korekcja wzroku oraz operacja zwyrodnienia plamki żółtej – czytaj na ten temat więcej, zanim zdecydujesz się na zabieg

Już od kilku lat wykorzystuje się laserową korekcję wzroku w kurowaniu rozlicznych wad widzenia. Laserowa korekcja wzroku to niezmiernie skuteczna metoda leczenia, dzięki jakiej nie jest już konieczne noszenie okularów czy soczewek. Metoda ta zezwala między innymi na efektywne wyleczenie krótkowzroczności albo dalekowzroczności, co więcej dzięki niej wolno też wyleczyć astygmatyzm. Laserowa korekcja wad wzoru nie jest metodą, jakiej wypada się bać. Zabieg robi specjalista z doświadczeniem oraz trafnymi umiejętnościami, w związku z tym jest on całkowicie bezpieczny.

Ekspert odpowiednio przystosowuje wiązkę światła laserowego i dobrze ją ustawia, dzięki czemu laser nie zrobi nam krzywdy (ceny i rodzaje zabiegów). A co można powiedzieć o kosztach takiego zabiegu? Jeśli chodzi o zabieg, jakim jest korekcja laserowa wzroku cena jest niezmiernie zróżnicowana. Pożądane byłoby wiedzieć, że jest zależna ona między innymi od typu wady, jaką należy wyeliminować. Każdy gabinet okulistyczny posiada także swój własny, indywidualny cennik, dlatego najlepszym sposobem na zorientowanie się w cenach będzie skontaktowanie się z konkretnym centrum okulistycznym.

wzrok

Autor: iStock
Źródło: iStock

Nie wszystkie wady wzroku można wyleczyć za sprawą laserowej korekcji. Istnieje niemało chorób oczu, które można wyleczyć wyłącznie operacyjnie. Taką chorobą jest w szczególności zwyrodnienie plamki żółtej. Choroba ta nierzadko dotyka osoby starsze. Jest faktycznie groźna dla oczu, bowiem nieleczona może kierować do całkowitej utraty wzroku. Zwyrodnienie plamki żółtej posiada oczywiście pewne objawy (leczenie zwyrodnienia plamki żółtej). Osoby takie w wielu przypadkach zawierają kłopot z czytaniem, rozpoznawaniem twarzy ludzi, mało tego redukuje się też ostrość widzenia kolorów. Takich objawów na pewno nie można lekceważyć, ponieważ zwyrodnienie plamki żółtej częstokroć rozwija się ogromnie szybko – dowiedz się więcej o procesie leczenia).

Jeśli podejrzewamy u siebie takie objawy, naturalnie powinniśmy udać się do lekarza, który zrealizuje odpowiednie badanie. Jeśli badanie to potwierdzi zwyrodnienie, wówczas okulista Toruń może stwierdzić, czy wolno wyeliminować je operacyjnie. Jeśli posiadamy delikatną odmianę choroby, jaką jest zwyrodnienie plamki żółtej operacja zdoła nam istotnie pomóc. Jednakże o tym wszystkim zadecyduje lekarz. Pożądane byłoby pamiętać, że im dłużej będziemy zwlekać z wizytą u doktora, tym mogą być niższe szanse na wyleczenie tej choroby.