Czy jesień jest faktycznie tak depresyjna? Czy podczas jesieni pozostaje nam jedynie melancholia oraz nuda?

Jesień to aura, która dużej liczbie osób kojarzy się negatywnie. Najwięksi pesymiści twierdzą, że kojarzy się ona z umieraniem. Tymczasem jest to pora roku jak każda inna, która następuje cyklicznie i ma plusy i minusy.

Wspomniana wcześniej przywodzi na myśl skojarzenia z zimnem i smutnym stanem, jak depresja jesienna.

Zobacz, co zawiera praktyczna propozycja (https://hipokrates-olesnica.pl/), którą przeglądasz. Dane, które są na niej umieszczone, będą jak najbardziej wartościowe – kliknij więc tu!

W praktyce natomiast pogoda w tym okresie nie zawsze jest zła. Bywają takie miesiące z małą ilością opadów oraz dużą ilością słońca. Wiele osób nie lubi jesieni, gdyż uważa, że trzeba wtedy siedzieć w domu i się nudzić. W rzeczywistości natomiast tak może nie być. Na dwór w każdym czasie możemy wyjść, trzeba tylko się odpowiednio ubrać. Takie spacery lub wycieczki rowerowe bywają bardzo przyjemne.

depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Jesień kojarzy się też z infekcjami, ale temu także można zapobiegać przyzwyczajając do różnych temperatur nasz organizm oraz zmieniając dietę. Długie jesienne wieczory w domu możemy spędzać w miły sposób . To właśnie teraz mamy czas na długo odkładaną lekturę, możemy posłuchać muzyki, obejrzeć film, pograć w gry planszowe czy zająć się rękodziełem. W ten długi jesienny czas warto sprosić do siebie znajomych i miło spędzić czas przy kubku gorącej czekolady czy winie. Gdy czasu do dyspozycji mamy sporo można też coś wspólnie upichcić. Jesienne wieczory miło spędza się również w samotności. Można w takich chwilach nieco zwolnić i pomyśleć nad swoim życiem, ustalić plany na przyszłość.

Niemniej, chociaż jesień da się przeżyć i nie jest to takanajgorsza pora roku, jak ludzie twierdzą, to jednakże czasem nie jesteśmy w stanie wtedy normalnie żyć. Rzeczywiście jesteśmy wtedy w melancholijnym nastroju, mamy zły nastrój oraz w ogóle dużo rzeczy nie jest tak, jak chcielibyśmy żeby było. W takim okresie mamy różne sposoby, jak polepszyć nastrój. Dobrze sprawia się terapia światłem, czyli uleczanie światłem. Działa ono stymulująco i regenerująco na komórki, polepsza układ odpornościowy oraz zapobiega procesom zapalnym.

depresja

Autor: 55Laney69
Źródło: http://www.flickr.com

Przyspiesza gojenie ran, odleżyn, pomaga przy objawach trądziku zwyczajnego, uspokaja oraz czasem koi ból. Do terapii przy tzw. depresji sezonowych wykorzystuje się lampy solne fluoroscencyjne, które wytwarzają światło zbliżone do naturalnego . Podczas 2-3-godzinnej sesji w promieniach takiej lampy możemy robić wszystko, co nie wymaga od nas większego ruchu oraz potrzeby przemieszczania się na duże odległości.