Z jakiego powodu mleko mamy jest idealne?

Mleko matki jest pierwszym pożywieniem z jakim Twój brzdąc miał będzie styczność. Bez wątpienia, karmienie piersią jest najbardziej odpowiednim sposobem odżywiania noworodków.

Nic nie dorównuje mleku kobiecemu jak też jego dobroczynnemu wpływowi na niemowlę. Pokarm rodzicielki jest to szczególna substancja, jakiej kompozycja bez ustanku się modyfikuje w czasie laktacji, dopasowując do potrzeb berbecia, gwarantując mu zdrowy wzrost. Potwierdzeniem tego twierdzenia jest fakt, że: pokarm rodzicielki, jaka urodziła wcześniaka, będzie zawierał więcej białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych, wspierających dojrzewanie mózgowych komórek, skład pożywienia różni się także w zależności od płci berbecia – pożywienie mamy, która powiła synka obejmuje więcej tłuszczu aniżeli mleko rodzicielki, jaka urodziła córeczkę.

Jeśli czytany artykuł totalnie Cię pochłonął, to zobacz odmienny polecany serwis www (https://moveforlife.pl/kontakt/), który też zawiera pokrewne informacje na opisywany temat.

Jeżeli nie możesz karmić naturalnie, zdecyduj się na dobrej jakości mleko sztuczne, na przykład Bebilon 1.

lek

Autor: Netradus

Pewnie nieraz rozmyślałaś jaki będzie skład pożywienia matki. Może to być dla Ciebie zdumieniem, lecz kobiece mleko nie będzie miał stałego składu. Pierwsze mleko rodzicielki o wiele różni się od mleka późnego. Dodatkowo, jest mnóstwo innych czynników, jakie oddziałują na zawartość mleka naturalnego. Modyfikuje się ono m.in. zależnie od: wieku dzidziusia.

Przez pierwsze doby po narodzinach produkowana jest mleko odpornościowe – pierwsze mleko mamy, to lepka, lekkostrawna wydzielina, dostatnia w przeciwciała oraz białka, o małej zawartości tłuszczu jak też dużej zawartości immunologicznych czynników. Od 7-14 dnia po urodzeniu dziecka mleko początkowe ustąpi miejsca przejściowemu pokarmowi – jest rzadsze, zabarwione na pomarańczowo, ma mniej białka, jest dostatnie w węglowodany.