Niejedno dziecko, kiedy zaczyna mówić, ma z tym trudności — trzeba jednakże przyglądać się, jak będzie zmieniać się sytuacja

Nasz ojczysty język jest bardzo trudny. Mamy ogrom dziwnych dźwięków. Nie powinniśmy się więc co dziwić, że pewni ludzie muszą zasięgnąć pomocy logopedy.
Pewnie nie jesteśmy tego świadomi albo po prostu tego nie pamiętamy, ale gdy byliśmy bardzo mali i tylko co uczyliśmy się mówić, to sepleniliśmy.

pierwsza kąpiel niemowlęcia

Autor: JoséMa Orsini
Źródło: http://www.flickr.com
Dowiedziono naukowo, że w pierwszym okresie życia osesek nie jest w stanie jeszcze w odpowiedni sposób ułożyć języka i wówczas ogromną trudność sprawiają mu różnego typu niełatwe dźwięki. W tym okresie nie ma jeszcze powodu do niepokoju. Najważniejsze jest to, żeby słuchać szkraba oraz trzymać rękę na pulsie. Nie zapominajmy jednakże o tym, że w razie najmniejszego niepokoju z naszej strony, lepiej zapisać się na wizytę do specjalisty.

Jeśli prezentowany wpis Cię zaciekawił, to bez wahania kliknij tu i przekonaj się, co przeczytasz w najnowszej ofercie (www.polmedico.pl/oferta/implantologia/). On też jest warty uwagi.

Jeśli niezbędny będzie nam dobry gabinet logopedyczny, to musimy poszukać go w internecie albo zapytać znajomych. Jeśli większość z nich ma dzieci, to możliwe, że borykali się z identycznymi problemami, które teraz nam przysparzają mnóstwo trosk. Profesjonalny logopeda powinien być oczywiście świetnym specjalistom w swoim fachu, jednakże głównie powinien mieć wielką cierpliwość oraz sympatię do dzieci. Z pewnością nie może wzbudzać strachu, ponieważ nasze maleństwo nie będzie chciało wówczas iść na drugą wizytę.

Z miłym logopedą będzie mu się lepiej pracowało — będzie uczył się wierszyków z dużą ilością ciężkich dźwięków oraz prowadzić zeszyt z wyuczonymi zagadnieniami. Dzięki temu będzie mógł pochwalić się swym progresem.