Z jakich powodów kredyt dla młodych biznesmenów jest tak ciężko dostępny?

Biznesy, które na rynku istnieją krócej aniżeli 3 miesiące mogą napotkać na duży kłopot z otrzymaniem debetu na koncie firmowym. Konto dla firm z debetem bywa marzeniem dla biznesmena z takim krótkim stażem na rynku. Mają możliwość oni liczyć na kredyt na rachunku jedynie w 5 polskich instytucjach bankowych. Oferowane przez nie kwoty nie wydają się raczej ogromne, jednak pozwalają przedsiębiorcom na utrzymanie płynności w kwestii finansów, a nierzadko przesądzają o być albo nie być danej firmy.

finanse
Osoby, które zakładają działalność gospodarczą, szukają nie tylko funkcjonalnego oraz niedrogiego w prowadzeniu konta firmowego, ale nierzadko pytają także o możliwość uzyskania debetu na rachunku.

Konieczna będzie Ci kompleksowa wiadomość (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/uslugi-ksiegowe-ryczaltksiega-przychodow-i) jakiegoś postu? Może chciałbyś użyć informacji, które zamieściliśmy na następnej witrynie. Zachęcamy!

Konto dla firm z debetem to najbardziej popularna opcja, ponieważ finanse na początku są główną z najważniejszych potrzeb raczkujących właścicieli firm – Wybierarka. Wielu z nich nie posiada żadnych oszczędności albo możliwości wzięcia pieniędzy od najbliższych: rodziców lub znajomych, a na początkowym etapie rozwoju firmy ciężko bywa pozyskać finansowanie z zewnątrz. Pierwszą z najczęściej wykorzystywanych metod pozyskania finansów na rozwój przedsiębiorstwa okazują się kredyty pozabankowe.

finanse

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Z ankiety niezależnego centrum badania tendencji rynkowych, przeprowadzonej w kilkudziesięciu instytucjach finansowych, wychodzi jednak, iż mało banków jest w stanie przyznać debet właścicielowi firmy bez stosownie określonego rynkowego stażu. W przypadku działalności jednoosobowych, których działalność prowadzona jest mniej niż trzy miesiące, na taką formę pieniężnego wsparcia da się się załapać jedynie w pięciu polskich instytucjach bankowych. Konto dla firm z debetem nie powinno być aż w takim stopniu obwarowane, ponieważ taka forma niedużej krótkoterminowej chwilówki jest często jedyną metodą wsparcia, na jaką mogą liczyć początkujący biznesmeni ugruntowujący własną pozycję na rynku.