Które soczewki kontaktowe wybrać

Liczba osób na terenie naszego kraju, które z przyczyn zdrowotnych powinny nosić szkła korekcyjne jest całkiem duża. Są jednak sytuacje, gdy noszenie okularów przeszkadza. Stąd na przykład wynika bardzo duża popularność soczewek kontaktowych.

soczewka na palcu

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób zmuszonych do zakładania szkieł korekcyjnych ze względów praktycznych nosi nie okulary, ale szkła kontaktowe. Noszenie okularów jest mało wygodne, a w wypadku osób uprawiających różne dyscypliny sportowe może być naprawdę groźne. Osoby, które wybrały soczewki zamiast okularów bez wątpienia mają bardzo duży wybór. Klasyczny podział soczewek uwzględnia kryterium czasu przez jaki mogą być noszone. Do najpopularniejszych soczewek należą więc soczewki przeznaczone do noszenia jednego dnia. Ale do wyboru są także soczewki, które można używać wielokrotnie. Wśród tych wymienić należy soczewki dwutygodniowe, miesięczne i kwartalne. Kolejnym kryterium, według którego dzieli się soczewki to wykorzystany materiał. Możemy więc w tym wypadku mówić o soczewkach twardych oraz miękkich. Soczewki o charakterze miękkim wytwarza się z hydrożelu lub z połączenia hydrożelu oraz silikonu. Te twarde powstają ze specjalnego rodzaju szkła. Jest to szkło o charakterze organicznym. O wiele bardziej komfortowe jest używanie soczewek miękkich, ale nie przy każdej wadzie wzroku można je nosić. Wśród soczewek wyróżnić można nie tylko soczewki korekcyjne, które zakłada się zamiast klasycznych okularów, ale także soczewki określane jako kosmetyczne. Po te soczewki często sięgają osoby, które lubią zmieniać barwę swoich oczu.

soczewki

Źródło: foter.com
Wybór szkieł kontaktowych jest dzisiaj naprawdę duży. Wśród nich na uwagę zasługują soczewki Bausch & Lomb. Wśród soczewek tej firmy znajdują się między innymi soczewki Biotrue ONEday.

Zobacz większą ilość szczegółów, a poznasz inne materiały, które na pewno też Cię zaciekawią. Nie wahaj się więc i użyj linku indyjskie produkty!

Szkła kontaktowe o tej właśnie nazwie to innowacyjne soczewki przeznaczone do noszenia przez jeden dzień. Posiadają zawartość wody 78%, czyli identyczną, jak w rogówce, co sprawia uczucie wygody. Odpowiednia przepuszczalność tlenu, którą zapewniają soczewki Biotrue ONEday 30 wpływa na dobrą kondycję oka. Bausch & Lomb proponuje także soczewki Purevision 2 HD, które opracowano głównie z myślą o kierowcach i osobach, które pracują przed ekranami monitorów. Soczewki Purevision 2 HD zmniejszają poświatę, jaką daje na przykład monitor, dzięki czemu można cieszyć się wyraźnym widzeniem, również jeśli pomieszczenie nie jest najlepiej oświetlone.