Trzustka także potrafi zachorować, dlatego kiedy zjawiają się niepokojące symptomy, powinno się reagować.

Trzustka to mały, lecz niezwykle istotny narząd, który wpływa na działanie wielu układów i narządów. Choroba trzustki miewa różnorakie formy: od przewlekłego zapalenia po ostre, jakie daje bardzo uporczywe dolegliwości.

buty

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Choroby trzustki nie wolno lekceważyć, w wielu przypadkach kończy się ona kuracją w szpitalu.
Jakie objawy ma chora trzustka?
Symptomy pojawiającej się choroby trzustki choroby trzustki nierzadko są przez chorych bagatelizowane, ponieważ kojarzy się je z nieżytem żołądka, wirusem albo spożyciem nieświeżej żywności. Nie wolno tak robić, ponieważ ta choroba potrafi być niezwykle poważna. Chorobie trzustki dosyć często towarzyszą mdłości, wymioty i biegunki – szczególnie z dużą zawartością tłuszczu w kale – jak również uporczywy ból. Ból nieraz staje się bardzo silny. U chorych ze schorzeniami trzustki niejednokrotnie występuje również żółty odcień gałek ocznych lub delikatny świąd skóry.

krążenie

Autor: Domzdrowia.pl
To może być zapalenie lub nowotwór

.

Wśród chorób trzustki Więcej na przeważnie wymienia się zapalenie ostre albo przewlekłe.

Czy spodobał Ci się opisywany artykuł? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegółowe informacje, ponieważ one również mogą być dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Zapalenie ostre bywa bardzo niebezpieczne, przez to wymaga pobytu w szpitalu oraz aplikowania leków przeciwbólowych i ograniczających wydzielanie enzymów trzustkowych. Zapalenie przewlekłe dosyć często daje znikome symptomy, które nietrudno pomylić ze zwyczajnymi niedyspozycjami żołądkowymi. Trzustka może też paść ofiarą nowotworu, przez to bólu brzucha nie wolno bagatelizować.

Leczenie nowotworu trzustki bywa niezwykle ciężkie, ponieważ pacjenci najczęściej zgłaszają się do specjalisty, kiedy choroba bywa już zaawansowana. W sytuacji powracających dolegliwości najlepiej udać się po skierowanie na dokładniejszą diagnostykę jamy brzusznej.