W jaki sposób wykonać azjatycki makijaż „dewy skin”? Jakiego rodzaju efekt dzięki niemu uzyskamy?

Sztuka makijażu jest z czymś stale udoskonalanym oraz doprowadzanym do perfekcji. Bez przerwy powstają nowe specyfiki, typy makijażu, lecz też sposoby na to, by prezentować się doskonale. Wciąż większą popularnością cieszy się azjatycki makijaż zwany „dewy skin”.

azjatycki makijaż

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Czym się charakteryzuje oraz w jaki sposób go wykonać odpowiednio?

Ten typ makijażu jest jednym z jednym z niesamowicie popularnych w Korei Południowej . Nazwa przywodzi na myśl rosę i taki też efekt na skórze chcieli uzyskać jego twórcy. Mowa o lekkim oraz zroszonym makijażu, która daje wrażenie niemal zroszonej delikatnie cery. Taki rozświetlający makijaż doda nam blasku i sprawi, iż skóra będzie prezentowała się naturalnie i zdrowo oraz będzie niemal nieskazitelna. Żeby uzyskać tą idealną cerę trzeba zacząć od zadbania o zdrową skórę. Właściwa pielęgnacja skóry jest takim koniecznym początkiem do otrzymania doskonałego rezultatu. Jeśli chodzi o taki typ makijażu należy przede wszystkim zapewnić właściwe nawilżenie.
Następnym krokiem przed nałożeniem makijażu będzie jeszcze większe rozświetlenie skóry. By to zrobić, trzeba posłużyć się rozświetlającą maską w formie płachty. Cerę trzeba oczyścić, nałożyć maskę, a kiedy ją zdejmiemy dodatkowo zastosować mocny krem nawilżający. Jeżeli nie mamy aż tyle czasu na tego typu zabiegi, to zastosujmy rozświetlającą bazę. Baza w odcieniach różu doskonale rozjaśni szary kolor cery, a do tego na pewno spowoduje, iż makijaż będzie trzymał się dłużej. Ten azjatycki makijaż odznacza się tym, że nie stosuje się tu kosmetyków matujących. Celem jest tu bowiem rozświetlenie jak również nadanie ładnego blasku skórze twarzy. Dlatego kremy, jakie powodują zmatowienie cery, znacznie utrudniają uzyskanie takiego zamierzonego efektu. Dlatego też podkład trzeba zmieszać z kremem wodnym oraz nakładać przy pomocy specjalnego pędzla do specyfików płynnych. Kremu nie można wcierać w skórę.
rozświetlający makijaż
Następnie należy odczekać parę minut aż krem zostanie wchłonięty. Na tym etapie możemy ocenić czy uzyskany efekt blasku jest odpowiedni, czy też zbyt mocny. Jeśli tak się dzieje to należy dokonać potrzebnej korekty. Użyć można puder sypki, pamiętając przy tej okazji o strefie T, tym bardziej jeśli mamy tłustą cerę.

Pamiętajmy o pudrze rozświetlającym, który nakładamy w małej ilości przede wszystkim na czubek nosa, brodę jak i dołek nad ustami. Teraz wystarczająca będzie już jedynie minimalna ilość różu na policzki, tusz do rzęs oraz mała ilość koloru na usta i makijaż gotowy.