Mity i legendy na temat sterydów, czyli ważne informacje na temat ich wpływu na zażywających

Wielu odwiedzających siłownię w pewnym momencie zaczyna marzyć o postawie i wyglądzie kulturysty. Dźwigają więc oni coraz większe ciężary, pochłaniają ogromne ilości kurczaków, ryżu i różnych odżywek, ale przyrosty mięśni są niezadowalające. I wtedy może się pojawić pomysł wzięcia czegoś więcej, czyli właśnie sterydów. Wokół sterydów pojawiło się wiele legend oraz mitów.

Przez dużą część społeczeństwa są one spostrzegane w niekorzystnym świetle, a ludzi ich zażywających porównuje się wręcz do narkomanów. Faktycznie spoglądając na niejednego bywalca siłowni można mieć takie odczucia, ale prawda, jak to przeważnie będzie, jest dużo bardziej skomplikowana.

Faktem jest, że sterydy mogą szkodzić, i faktem jest także, że mogą nawet zabić. Wszystko zależy od tego, co się zażywa, w jakiej ilości i w jakich połączeniach. Wielu ludzi nie mając zupełnie żadnej wiedzy na ten temat zamawia specyfiki z nieznanego źródła, połyka je bez żadnej kontroli i właśnie oni są przyczyną takich a nie innych mitów.

A tak naprawdę umiejętne, a co najważniejsze rozsądne zażywanie sterydów nie jest aż tak szkodliwe, jak powszechnie się wydaje. Spora grupa zawodników którzy uprawiają jakiś sport (studio pilates Wrocław) siłowy w pewnym momencie je stosowało, ale robiąc to po dobrym przygotowaniu nie niszczy się swojego organizmu, a równocześnie znacznie polepsza swoje osiągi.

Jeżeli jednak ktoś zaczyna zażywać bardzo duże ilości specyfików, to rzeczywiście przez parę lat może bardzo zniszczyć swoje zdrowie, nie wytrzyma mu wątroba czy pojawią się problemy z sercem. Podczas brania sterydów poza kontrolowaniem ich ilości bardzo istotny jest systematyczny trening, bez niego ich stosowanie mija się z celem.

Ponieważ powodują one szybki przyrost mięśni, to po skończeniu zażywania również należy dalej trenować, aby mięśnie nie straciły sprężystości. Nie można także zażywać ich bez przerwy, doświadczeni zawodnicy robią tak zwane cykle, między którymi występują krótsze lub dłuższe przerwy. Pilnując tych wszystkich zasad i zachowując umiar na pewno da się zażywać sterydów w taki sposób, żeby nie zrobić sobie krzywdy.