Masz problem ze znalezieniem pracy? Warto się przekwalifikować

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, wskazówkami udzielanymi przez rodziców, obserwując obecny rynek pracy? Już dawno przekonaliśmy się, iż nie ma gotowej recepty na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości cieszyły się powodzeniem (marketing i zarządzanie), teraz nie są już tak rozchwytywane. Jednym słowem: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, że wiele osób skazana jest na oferty w innej niż dotychczas dziedzinie. Czy przekwalifikowanie się może być sposobem na znalezienie nowej pracy? Jeśli w stosownym czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie społeczeństwu groźna fala sfrustrowanych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. (Oferta: praca prawo pracy Kraków dziennikarz) Przed całym przedsięwzięciem, wskazane jest by najpierw zapoznać się z rynkiem pracy w mieście, sprawdzając które profesje mogą nam przynieść zadowolenie finansowe. pomyśleć czy są zgodne z naszymi możliwościami. Przydatna okaże się jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że niewątpliwie prościej będzie przekwalifikować się osobom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własny interes? Szczególnie, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu.

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie zapewnia środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Zakładając, że chociaż część tych przedsiębiorców będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku – są szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać dalszych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla niepracujących. (Zobacz oferty pracy księgowy) Czy nie lepiej jest być rozchwytywanym mechanikiem lub wulkanizatorem, niż bezrobotnym absolwentem, który z niedoboru sprecyzowanych kwalifikacji jest skazany aby pracować poza wykształconym zawodem, jako przedstawiciel handlowy czy magazynier?