Koszmar sporej ilości przedsiębiorców – w jaki sposób radzić sobie z dokumentami, które trzeba obowiązkowo uzupełnić

Obecnie biurokracja w Polsce rośnie w siłę, nie jest to jednak wesoła sprawa, ponieważ jej rozmiar przyprowadza o zawrót głowy. Każdego dnia mamy styczność z biurokracją, która, można śmiało powiedzieć, staje się wszechobecna. Wielu odności wrażenie, iż została ona wykreowana nie po to,by nam udzielić wsparcia, lecz po to by nas wykończyć. Zdanie to podzieli zapewne spora część osób, zwłaszcza tych, którzy planują założyć swój własny biznes. Droga to otworzenia własnej firmy to droga przez piekło. Ilość spraw, które trzeba załatwić, rośnie zamiast maleć, a panie w sławnych okienkach w większości nie są pomocne, wręcz przeciwnie, na sam ich widok napływa nam do głowy wyłącznie jedna refleksja – wiać i to jak najdalej.

rozliczenie pit 2016

Autor: swimboy1
Dlaczego tak się dzieje? Przecież to wszystko miało być po to, aby uprościć nam funkcjonowanie, ale nic z tego – każdego roku liczba druczków jakie należy wypełnić powoduje u nas gigantyczny strach. A myśl o udaniu się do jednego z urzędów, powoduje, iż czujemy się słabo. Naturalnie wszystko pozornie prezentuje się idealnie, sprawy można załatwić w mgnieniu oka, otwieranie swojej firmy? – nie ma nic prostszego, można tego dokonać przecież drogą internetową. Wszystko jednak prezentuje się inaczej kiedy zderzamy się z realiami. Zawsze przecież brakuje jakiegokolwiek druczku, który trzeba dostarczyć a i pewnie nie będziemy umieli wypełnić go samodzielnie, bo są one zrobione tak skomplikowanie, że tylko kilku może opanować tę sztukę, zatem czeka na nas spotkanie z panią z okienka, miejmy nadzieję, byśmy je przetrwali. Choć może czas oczekiwania w kolejce zdenerwuje nas tak bardzo, że już tak głupie pomysły jak zakładanie własnej działalności nie będą zaprzątać głowy.

Do jednych z najbardziej kochanych druczków, który dostajemy co roku do uzupełnienia jest pit. Zapewne wielu na samą myśl skacze z szczęścia, że znów ma możliwość ten druczek uzupełnić. Rzeczywistość jest jednakze taka, że niewielu wie jak właściwie uzupełnić pit, zatem obowiązek ta w szybkim czasie staje się zmorą. Istnieją jednak programy, które mają za cel pomóc nam w uzupełnieniu tego druczku rodem z piekła (pit-tax.pl/).

Do jednych z takich programów zalicza się program rozliczenie pit 2016 – rok wpisujemy dowolny, tak by odnaleźć wersję, która obecnie nas interesuje. Do tego wyzwania należy się przygotować solidnie, pamiętajmy, że ciągle czeka nas wypełnienie dokumentu pit 2016. Olbewa nas pot, prawda? Nie martwmy się, jeżeli samodzielnie nie podołamy temu zadaniu, pójdźmy po pomoc do biur (zobacz faktura wzór) księgowych, gdzie odnajdziemy kogoś, kto pit 2016 uzupełni za nas – Pit-Tax.