Jak dobrze codziennie dbać o swoje zęby, żeby uniknąć bolesnego i drogiego leczenia stomatologicznego

Jedną z najczęściej spotykanych chorób w naszych czasach jest próchnica. Występuje ona u dzieci i dorosłych nawet mimo tego, że dostępne są naprawdę skuteczne pasty i szczoteczki, a współczesna stomatologia Wałbrzych jest na naprawdę wysokim poziomie.

gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nawet najskuteczniejsza nawet pasta nic nie pomoże, jeżeli zęby będą myte niedokładnie lub zbyt rzadko, bardzo duży wpływ na problemy z próchnicą ma też niewłaściwe odżywianie. Za duże ilości cukrów w niemal każdym posiłku i ciągłe podjadanie powodują szybki rozwój bakterii, a z kolei te są głównym powodem powstawania ubytków. Z tego też powodu pragnąc długo zachować zdrowe zęby (leczenie kanałowe mikroskopowe) należy przestrzegać kilku zasad.

Przede wszystkim trzeba je codziennie, dwa razy dziennie bardzo dokładnie szczotkować, trzeba także w miarę możliwości ograniczyć spożywanie cukrów i słodkich napojów. Warto również systematycznie odwiedzać stomatologa (promocyjne ceny!), najlepiej raz na rok, który zrobi dokładny przegląd stanu jamy ustnej i w razie potrzeby zaleczy wszystkie nowe dziury. W przypadku małych dziurek w zębach plombowanie będzie bardzo szybkie i stosunkowo tanie, a także, co jest ogromnie istotne dla większości pacjentów, w zasadzie nie boli. W dużej części sytuacji ubytek będzie wyleczony w ciągu jednej wizyty, i powinno to załatwić sprawę na kolejne

parę lat.

Dziecko u stomatologa

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Jeśli jednak ktoś sobie zaniedba leczenie uzębienia i dopuści do powstania większych ubytków, to już nie będzie tak dobrze. Leczenie przeciągnąć się może do paru wizyt, czasami może być również niezbędne leczenie kanałów, a wszystko to generuje duże koszty. W sytuacji, kiedy ubytek jest zbyt duży, to okazać się może, że zęba będzie trzeba wyrwać i zostanie po nim dziura. W takim przypadku będzie mogła coś poradzić protetyka Wałbrzych, z pewnością będzie kilka możliwości na to, żeby coś z tak powstałym brakiem zrobić – do wyboru będą najróżniejsze mostki, korony czy wkłady o czym więcej na . Lecz najlepszą, najtańszą i nic nie bolącą metodą aby nie mieć kłopotów z zębami jest zwyczajnie regularne ich czyszczenie.