Kiedy powinniśmy pójść na zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup?

Może się ona okazać konieczna, kiedy zaczynamy odczuwać bóle pleców, które spowodowane są przez przyjmowanie wymuszonej, niewłaściwej pozycji albo bóle związane ze zmianą pozycji.
Rehabilitacja kręgosłupa musi być to decyzja przemyślana.

bieżnia

Autor: Maryland Green Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Powinna być przeprowadzana przez wykwalifikowane osoby. Powinna także odbywać się pod ścisłym lekarskim nadzorem. Jeśli ból pleców pojawił się nagle i jest bardzo intensywny oraz nie ustaje po przeciwbólowych lekarstwach, które do kupienia są bez recepty, to w takiej sytuacji jest to znak, że musimy szybko pójść do neurologa lub doktora ortopedy. Ci doktorzy zlecą odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Jeżeli odczuwamy, że ból pojawia się cyklicznie i nie jest zbyt gwałtowny, to wtedy kwestia nie jest tak bardzo pilna. Należy umówić się wtedy na konsultację u doktora, ale najpierw można spróbować pomóc sobie samemu. Można by do swojej codzienności wprowadzić większą ilość aktywności ruchowej i można by zmniejszyć masę ciała, jeżeli posiadamy jej za dużo.
farmaceuta

Autor: Birthe Van Der Veken
Źródło: http://www.flickr.com
rehabilitacja

Autor: Simple
Źródło: Simple
Jeżeli czujemy, że niezbędna jest nam rehabilitacja a bólowe przypadłości nie dają nam spokojnie funkcjonować, to należy powiedzieć o tym swojemu lekarzowi. Zleci on właściwe zabiegi rehabilitacyjne oraz skieruje do właściwego fachowca. Doktorzy neurolodzy lub ortopedzi mają wiedzę na temat dostępnych technik rehabilitacyjnych oraz wytłumaczą nam, jakiego rodzaju zabiegi będą dla nas w najwyższym stopniu odpowiednie. Lekarz również może nas skierować na rentgenowskie badanie kręgosłupa. Na takim badaniu będzie bardzo dobrze widać kształt kręgosłupa oraz ew. jego skrzywienie. rehabilitant, musi być to osoba specjalizująca się w leczeniu określonej wady danej części ciała.

Tak jak doktorzy specjalizują się w leczeniu danych części ciała, tak rehabilitanci, którzy wykonują dane zabiegi, określają zazwyczaj swoje preferencje zawodowe. Może być masażysta od terapii kończyn albo pojedynczych odcinków kręgosłupa.