Jakie dermokosmetyki do różnych typów cery znasz?

Dermokosmetyki – nazwa ta powstała za sprawą połączenia dwóch słów: kosmetyków i farmaceutyków. Do dermokosmetyków najczęściej zaliczyć można kremy przeciw starzeniu, kremy nawilżające, balsamy i maści. Dermokosmetyki to produkty które zawierają aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają lekarstwa.

Kondycja skóry szyi w 90 procentach zależy od nas samych

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Sucha skóra jest problemem spotykanym bardzo często wśród osób zdrowych, jak i osób z różnorakimi chorobami skóry (czy mezoterapia igłowa boli-przejdź na naszą stronę ten odnośnik) a także z innymi dolegliwościami. Skóra sucha jest bardzo wrażliwa na niekorzystne warunki atmosferyczne, detergenty, wodę. Przyjmowanie leków, stres, starzenie się ciała sprzyja nasileniu się objawów skóry suchej. Podstawowe znaczenie w pielęgnowaniu skóry suchej mają emolienty, które wykazują działanie nawilżająco-natłuszczające – pomagają zatrzymać wodę we wnętrzu skóry poprzez wiązanie jej z tłuszczami skóry oraz za sprawą odbudowy tych tłuszczów.

Dermokosmetyki do skóry suchej idealnie odżywiają i przywracają wilgotność głębokich warstw naskórka, czyniąc przy tym skórę miękką i elastyczną.Cera wrażliwa jest niezwykle wymagająca i szybko ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. Dlatego też pielęgnowanie skóry wrażliwej sprawia wiele trudności. Skórze wrażliwej dobrze służą kosmetyki z aptecznej półki. Ważne, aby dermokosmetyki do skóry wrażliwej poza właściwościami kojącymi, miały też działanie silnie nawilżające. Przeczytaj więcej w tym temacie: .

Skóra tłusta stanowi problem nie tylko młodych ludzi, lecz też dla starszych osób, często nawet, dojrzałych. Charakterystyczna dla cery tłustej jest nadprodukcja sebum. Skóra tłusta, jak i mieszana może mieć tendencję do powstawania zmian trądzikowych. Trądzik pojawia się w efekcie nadmiernej pracy gruczołów tłuszczowych oraz silnego rogowacenia i namnażania się komórek skóry, blokującej wydalanie sebum, w skutek czego tworzą się zaskórniki. Nadmiar sebum na skórze stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii, które namnażają się i mogą tworzyć stany zapalne. Zaskórniki przekształcają się wówczas w zaczerwienione, ropne wypryski, czyli tak zwany trądzik. Więcej informacji dla osób poszukujących pomocy: .

obniżające nadmiar sebum.