Jaki skład zawiera mleko modyfikowane dla niemowląt i czego nie można robić?

Są sytuacje, kiedy matka nie może zaproponować swojemu dziecku adekwatnej ilości naturalnego mleka. Istnieje jednak opcja w formie mleka modyfikowanego.
Przykładowo mleko Bebilon 2 jest przeznaczone dla niemowlaków powyżej 6 miesiąca życia i jest produkowane jako uzupełnienie naturalnej diety.

Nie można zapomnieć, że żywienie przy pomocy piersi jest najlepszym wyjściem dla dowolnego niemowlęcia. Mleko Bebilon 2 posiada w swoim składzie Pronutra+, czyli niepowtarzalną mieszankę różnych składników. Jednym z nich jest chociażby opatentowana, czyli klinicznie przebadana kompozycja probiotyków.

Podobnie przyciągające uwagę treści odnoszące się do objaśnianej tematyki przeczytasz tutaj – sprawdź więcej w tym serwisie (https://moveforlife.pl/kontakt/). Poznasz tę kwestię pod innym kątem.

Chodzi konkretnie o GOS/FOS w ilości 80g/100ml. Ma to znaczny wpływ na jelitową mikroflorę. Towar taki posiada poza tym wielonienasycony kwas tłuszczowy czy witaminy A, C i D. Mało tego, opisywane mleko posiada również kwas alfa-linolenowy (z grupy Omega 3), który ma bardzo korzystny wpływ na właściwy rozwój tkanek nerwowych i mózgu. Poza tym towar ma także elementy odżywcze czy też nukleotydy w odpowiednich ilościach.

owoce goji

Autor: Scot Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Skład mleka Bebilon 2 to m.in. oleje roślinne (rzepakowy, z organizmów jednokomórkowych czy też słonecznikowy), maltodekstryna, laktoza z mleka czy odtłuszczone mleko w proszku oraz m.in. koncentrat białka serwatkowego. Mleko należy składować w temp. od 10 do 25 stopni Celsjusza, w chłodnym i suchym miejscu. Trzeba wiedzieć, że niewłaściwe podawanie czy też choćby magazynowanie mleka, może być niezwykle niebezpieczne dla dziecka.

Nie można również podgrzewać takiego mleka za pomocą mikrofali. Nie można także dodawać jakichkolwiek różnych składników do przygotowanego mleka. Powinno być ono spożyte w ciągu maks. 2 godzin od chwili przyszykowania.