Czym musimy kierować się wybierając biuro księgowe?

Wybranie najlepszego biura rachunkowego do obsługiwania naszej firmy jest niemałym wyzwaniem. Od właściwego wyboru biura niezwykle dużo zależy. Przede wszystkim jest to prawidłowe rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Możliwy błąd w takich rozliczeniach z Urzędem Skarbowym może mieć bardzo poważne konsekwencje.
Dziś jest bardzo duża konkurencja wśród biur rachunkowych.

portret - firma

Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Nie oznacza to jednak, że wybór należytego biura będzie sprawą prostą.

Chcesz przeanalizować niniejszą sprawę nieco bardziej? Jeżeli tak, to kliknij ten link i przeczytaj więcej szczegółów w serwisie (http://www.inito.pl/prawidlowe-rozliczanie-faktur-z-amazon/), który też omawia taką problematykę.

Nie należy się kierować jedynie ceną. Najkorzystniej znaleźć tego typu biuro rachunkowe, które specjalizuje się w obsługiwaniu firm z danej dziedziny. Istnieją takie biura księgowe, które doskonale radzą sobie z rozliczaniem spółek transportowych, handlowych i różnych spółek usługowych. Dziś nie ma wymogów formalnych, które związane są zarobkowym prowadzeniem ksiąg księgowych. Biuro księgowe może prowadzić każdy. Wybierając biuro rachunkowe warto zwrócić też uwagę na certyfikat księgowy i na świadectwo kwalifikacji. Dobrze by było, gdyby biuro rachunkowe miało aktualne ubezpieczenie OC na działalność takiego biura.

Ważne jest, aby przed podjęciem współpracy z konkretnym biurem księgowym zorientować się, w jakich godzinach moglibyśmy liczyć na pomoc księgowego. Trzeba zorientować się czy będzie on odpowiadał na telefony tylko w godzinach pracy czy też w wyjątkowych okolicznościach udzieli nam pomocy także po godzinach pracy. Ważne jest także to, aby móc wysyłać księgowemu dokumenty drogą elektroniczną. Warto jest ustalić jak biuro rachunkowe będzie informowało nas o miesięcznych podatkach i opłatach ZUS. Należałoby określić czy możemy liczyć na maile, SMS-y lub telefony, jakie będą przypominały o terminach płatności.

Bardzo ważne jest również ustalenie w którym czasie musimy przekazać wszystkie dokumenty i czy możemy to robić elektronicznie. Musi nas również poinformować o tym, jakie będą efekty przekroczenia terminu płatności w ZUS czy US.