Jak zwiększają się miasta w kraju

Nasze miasta naprawdę przeszły metamorfozę. Jeszcze nie tak dawno, na początku lat dziewięćdziesiątych prezentowały się jak czarno-białe zdjęcia, szarzyzna bowiem była wszędzie. Lata zaniedbań i braku pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, spowodowało, że nawet dzisiaj widać te minusy.

Widok z dołu na biurowiec

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, dzisiejsi architekci również dość często nie rozpieszczają nas swoją wyobraźnią. Jest nudno i bez pomysłu. Niemniej, jest lepiej, z pewnością ładniej i porządniej.

W każdym państwie są określone niedociągnięcia, które albo wychodzą od razu (jak w przypadku brzydoty architektonicznej), albo później (gdy trochę gdzieś pomieszkamy i dostrzeżemy denerwujące sprawy, zwyczaje). To nic odkrywczego, jednakowoż my jako Polacy musimy wstydzić się właśnie od razu. Relikty przeszłości, a także nowe budownictwo – brzydkie, jaskrawe, beznadziejnie ulokowane porażają swoją beznadzieją.

Pamiętaj, że pokrewne artykuły, są bliżej niż myślisz. Kliknij tutaj, a ukażą Ci się przydatne notatki i dzięki temu dowiesz się większą ilość szczegółów na przedstawiany temat.

Identycznie, galerie handlowe, wiele z nich wygląda po prostu okropnie, są usytuowane w nietrafionym miejscu, a poza tym „zabijają” drobny handel. Sprawdź też: .

Co jednakowoż ciekawe, w tym szaleństwie jest jakaś metoda, gdyż naprawdę

Budynki o oryginalnej budowie

Autor: Rob Deutscher
Źródło: http://www.flickr.com

znaczna ilość projektów zasługuje na same pochwały. Zostając w temacie galerii handlowych, musimy wspomnieć o bardzo udanej inwestycji we Wrocławiu – odnowiony dom handlowy Renoma to autentyczna perła architektury. Co prawda, postawiona jeszcze przed wojną, w czasach, gdy Wrocław był niemieckim miastem (Breslau), ale w kilku ostatnich latach była coraz bardziej zaniedbana, jednak perfekcyjna renowacja spowodowała, że budynek ten otrzymał kolejne życie. Identycznie przedstawia się sytuacja z tak zwanym wrocławskim „Serowcem”, czyli jeden z budynków Politechniki Wrocławskiej. Ten akurat budynek to bardzo współczesne dzieło, wybudowane od podstaw.

Powstałe od zera zachwyca fachowców z wielu krajów. Ponadto, wielkie miasta zdecydowanie rozszerzyły swoją ofertę w kwestii miejsc do spędzenia wolnego czasu. Bary (sieciówki czy małe kawiarenki), dyskoteki, puby, to wszystko sprawia, iż oferta miejska w dziedzinie gastronomii i kulinariów jest zdecydowanie ciekawsza niż kiedyś. Podobnie, dostęp do powierzchni biurowych, gdzie jesteśmy w stanie prowadzić szkolenia, apartamenty, coraz bardziej nowoczesne, klimatyzowane i z dostępem do internetu- >>>. W większych miastach oferowane są także szkolenia, które prowadzone są w rewelacyjnych, na światowym poziomie, warunkach (na przykład, sale konferencyjne we Wrocławiu.