Jak chronić suchą skórę stóp i po które produkty kosmetyczne sięgnąć?

Naskórek na stopach po urlopie wymaga starannej pielęgnacji. Jakie produkty kosmetyczne kupić, żeby skutecznie i natychmiastowo odżywić suchy naskórek? Powinnyśmy zafundować sobie dobre akcesoria do stóp. Ich regularne aplikowanie zagwarantuje skórze gładkość i miękkość, pozbędziemy się także nieprzyjemnych zrogowaceń i bolącychpęcherzy.

stópki

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Kosmetyki do stóp muszą być używane w parze z delikatnym pumeksem. Najpierw zaaplikujmy stopom 30-minutowe wymoczenie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, a później możemy ostrożnie zastosować go do usuwania stwardniałego naskórka. Kosmetyki do stóp Farmona znakomicie sprawdzą się w pielęgnacji zniszczonych stóp, ale również tych, które mają kłopot z nadmierną potliwością. Kosmetyki marki efektywnie działają także w profilaktyce przeciw grzybicy. Kosmetyki do stóp Farmona to między innymi zasypki, kremy i aerozole zmniejszające pocenie się stóp. Natomiast na uciążliwie łamliwe albo wrastające paznokcie, działają kosmetyki (Więcej informacji – TUTAJ) do stóp Gehwol – więcej w tym temacie.Co istotne, kosmetyki do stóp Gehwo proponowane są w dość przystępnej cenie. Zbyt dużą potliwość stóp zmniejszą ziołowe spreje, a suchą skórę pięt nawilżą tłuste kremy. Należy też systematycznie sięgać po łagodnepilingi do stóp oraz używać tarek i pumeksów.

Szczegółowe informacje na podany w tym artykule są Ci potrzebne? Bez paniki. Wejdź w podany link i wszystkie inne wątki tutaj (http://www.soremo.pl/kremy-do-twarzy) znajdziesz. Namawiamy!

Kosmetyki i akcesoria do kąpieli stóp znajdziemy w perfumeriach, ale także aptekach i sklepach internetowych. Balsamy i spreje wykorzystujmy zgodnie z rekomendacjami podanymi w ulotkach lub na opakowaniach. Raz w tygodniu warto także zafundować naszym stopom relaksującą kąpiel. Do miseczki z ciepłą wodą wlejmy kilka kropel mydła w płynie i moczmy przez 20 minut. Możemy później użyć łagodnego pumeksu, a finalnie wklepać w stopy krem z witaminą A. Raz w tygodniu dobrze także sięgnąć po kosmetyk peelingujący, który pomoże usunąć suchy naskórek.

nawilżone stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Kosmetyki i akcesoria do kąpieli stóp musi mieć w mieszkaniu każda pani. Regularnie używane, nadają skórze miłą w dotyku gładkość i likwidują zrogowacenia. Pieczołowita pielęgnacja zalecana jest najbardziej stopom o suchej, pękniętej skórze. Środki kosmetyczne pomogą też zlikwidować kłopot z nadmierną potliwością stóp, łamiącymi się lub wrastającymi paznokciami i zadziałają zapobiegająco przeciwgrzybicznie – .