Fundusze europejskie w miejscowości Sztum – czyli, fundusze UE na obszarach wiejskich

Choć sporo osób ma możliwość o tym nie wiedzieć, od pewnego okresu czasu na obszarze państwa Polskiego – dotąd skoncentrowane mocniej na obszarach typowo miejskich – działają coraz bardziej rozszerzane fundusze europejskie, które to już od po określanego okresu czasu obejmują również obszary wiejskie, wewnątrz tego w interesującym nasze osoby malutkim mieście o nazwie Sztum wewnątrz woj. Pomorskim, który jest zarazem siedzibą powiatu sztumskiego a także jego główną siedzibą miejsko-wiejskiej gminy.

wakacje

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
..
Wykładowca

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Sztum jest to – jak można zauważyć po wstępie – małe miasteczko położone wewnątrz województwie pomorskim. Niezbyt sporo osób jednak wie, iż bywa to także lokalizacja, wewnątrz którym to istnieje tak zwane „Sztumskie Centrum od Informacji Europejskiej”, które to bywa częścią „Mobilnego Punkciku Funduszy Europejskich” („Mobilnego”, a więc „przenośnego”), który znajduje się w tym konkretnym obszarze.

Zbliżone informacje znajdują się tu – więcej zobaczysz na stronie (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-bydgoszcz), którą też warto poznać. Naturalnie jeśli ta tematyka jest dla Ciebie warta zainteresowania.

Fundusze europejskie Sztum mogą obejmować przeciwko pozorom różnego rodzaju spotkania. W 2015 roczku odbyło się jedno spośród nich, gdzie poruszano temat Funduszy Unii Europejskich, który to ma objąć lata od 2014 do 2020. Wewnątrz takiego typu programie spotkań, poruszane są szczególnie tematy powiązane z wprowadzeniem do wspomnianego temaciku, przeróżne formy wsparcia obszarów wiejskich, czy też same źródła informacji na temacik Funduszów Europejskich.

Dobrze jest zapamiętać, że na tego rodzaju spotkania za każdym razem trzeba się zapisać ze sporym wyprzedzeniem! Na finisz nadmienimy, że główny lokalny punkt informacyjny, dotyczący funduszy europejskich w tamtejszym obszarze, jest zlokalizowany nie na terenie miasteczka Sztum, lecz w Malborku, który to bywa jego niezbyt dalekim „sąsiadem”.