Do którego rehabilitanta można by się zgłosić z dolegliwościami po kolizji drogowej?

Medycyna niekonwencjonalna spotyka się w Polsce z nieco mieszanymi opiniami. Zazwyczaj ludzie sięgają po nią dopiero jak po ostatnią deskę ratunku. Tymczasem w wielu wypadkach strach przed nią jest niepotrzebny.

twarz

Źródło: pixabay
Osteopatia dla przykładu, to niezwykle znana metoda, w której tak stawianie diagnozy, jak i ewentualna następująca po niej terapia różnego typu dysfunkcji organów ruchu jest przeprowadzana za pomocą dłoni rehabilitanta. Należy podkreślić, że tego typu kuracja osteopatyczna np. tkanek miękkich czy nerwów ma pewien wpływ na układ nerwowo-mięśniowy, przez co wyraźnie wpływa tak na ciało pacjenta, jak i na jego stan psychiczny. kuracja przy użyciu tej procedury opiera się na szerokiej wiedzy fizjologicznej oraz anatomicznej. Jednak to naturalnie nie całość – tak samo istotna jest doskonała znajomość biomechaniki układu kostno-mięśniowego. Taka metoda traktuje pacjenta poniekąd całościowo, jednak bierze pod uwagę zależności pojawiające się między psychiką, ciałem oraz umysłem. Filozofia tej procedury zakłada również, że nasz organizm ma zdolność do samoregeneracji.

dziecko w podróży

Źródło: pixabay.com
Pacjent

Autor: Geratherm® Desktop
Oczywiście jeżeli chorujemy na jakąś dysfunkcja i pójdziemy z nią do takiego rehabilitanta, trzeba (w miarę możliwości) wziąć ze sobą całą dokumentację medyczną, razem ze zdjęciami rentgenowskimi albo wynikami rezonansu magnetycznego. Samo badanie posiada m.in. szczegółowy wywiad, oględziny oraz m.in. próby na zakresy ruchu kończyn pacjenta.

Przy używaniu tej metody przeprowadzane są również techniki strukturalne, jakie opierają się na wykonywaniu czynności na narządach lub tkankach chorego. Do takiego rehabilitanta można by zwracać się po pomoc opieka nad seniorem gdańsk w wypadku chociażby przypadłości będących skutkiem kolizji drogowej.