Czym zajmuje się doradca finansowy?

Doradca finansowy to negocjator pomiędzy petentem, pragnącym dostać pożyczkę, a finansową instytucją, która jej udzieli pod określonymi warunkami.
Dziś istnieje dosyć wysokie zapotrzebowanie na tego wariantu usługi, chociażby z tej przyczyny, że instytucje pożyczkowe wdrażają bardzo restrykcyjne procesy udzielana pożyczki.

kredyt - krajobraz

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy szary człowiek, jaki przeważnie nie posiada dość wolnego czasu, ażeby odwiedzać każdą instytucję pożyczkową oraz przeprowadzać w każdej negocjacje, ochoczo korzysta ze wsparcia wspomnianego profesjonalisty, który pomoże w doborze oferty pożyczki korzystnej dla nas jak też równocześnie realnej do zrealizowania. Pierwszy kontakt z interesantem to identyfikacja potrzeb petenta, a więc jakiego typu oraz jakiej wielkości kredytu wymaga, na co zostaną wydane pieniądze z użyczonej przez bank pożyczki itp.

Chcesz pogłębić własną wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Wystarczy wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej (http://www.liberty.olawa.pl/dlugopisy-i-olowki-biurowe/) szczegółów.

Na tym etapie analizuje się kondycję finansową petenta to znaczy, czy może zabezpieczyć pożyczkę przez hipotekę, jak duże raty będą dla pożyczającego wykonalne do spłaty itp. Jak znaleźć doradcę w swoim mieście? Wystarczy wbić w przeglądarkę: Doradztwo finansowe Poznań.

Inne zadania konsultanta to przedłożenie petentowi poświadczeń, na bazie których instytucja finansowa oceni tak zwaną zdolność kredytową. Doradca przekazuje interesantowi informacje które zaświadczenia powinno się przedłożyć w banku, częstokroć zdarza się też, że pomaga przy ich uzupełnieniu. Poważną cześć pracy zajmie również czyszczenie negatywnej historii w Biurze Informacji Kredytowej, tutaj również doradca finansowy będzie mógł pomóc petentowi.

Po złożeniu koniecznych dokumentów jak też podania o przyznanie środków to z reguły konsultant finansowy będzie kontaktował się z instytucją pożyczkową celem uzyskania informacji w jakiej fazie jest sprawa klienta.