Czy w Nowym Dworze Mazowieckim potrafimy być spokojni o własne zdrowie i opiekę lekarską?

Nowy Dwór Mazowiecki to miasto w województwie mazowieckim usytuowane nieopodal, bo około 30 kilometrów od Warszawy. Czy przebywając w tym mieście, czy to na zawsze czy przejazdem, jesteśmy w stanie być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowotnego jest w stanie nam pomóc lekarz specjalista? A może to miejsce, gdzie powinno się wybrać do fachowca medycyny na leczenie czy naradę?

wizyta w przychodni

Autor: Oliver Symens
Źródło: http://www.flickr.com
Nowy Dwór Mazowiecki nie jest nadzwyczaj zaludnionym miejscem, populacja wynosi mniej więcej 30 tysięcy mieszkańców. W takich przeciętnej wielkości miastach nie mamy zwyczajowo do czynienia ze służbą zdrowia na szczytnym poziomie, albowiem gdy medyk chce „się wybić” szuka pracy w większym mieście, aby tam edukować się od najlepszych. Co więc proponuje nam miasto w tej sferze? Otóż posiadamy całkiem bogatą ofertę leczenia , dla przykładu: pediatria na szlachetnym poziomie, dostatnio wyekwipowany gabinet RTG, gabinet położnej i pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej.

porada lekarska

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Lekarze specjaliści zajmą się tym samym w właściwy sposób zarówno chorymi na serce, kobietami w ciąży jak i maluchami. Jeśli leczymy się z nałogu, miasto wychodzi nam na przeciw, posiada bowiem Poradnię Terapii Uzależnień i Współuzależnień od alkoholu, medykamentów psychoaktywnych tak samo dla pełnoletnich jak i młodzieży. Bez problemu „spać” mogą także starsi ludzie, po kontuzjach lub złamaniach, bo perfekcyjnie wyekwipowany gabinet rehabilitacyjny, gdzie lekarze specjaliści pomagają dochodzić człowiekowi do zdrowia jest aktywny. Zaczerpnąć możemy także rady na temat leczenia inwazyjnego, jak i uleczyć stawy mięśniowe poprzez masaż leczniczy. http://www.przychodniazycie.pl/ http://www.przychodniazycie.pl/334,Masazysta.html

Nie porażające wielkością miasto, a jednak ma wszelakie niezbędne jednostki lekarskie jak i gabinety w sobie. Nie jesteśmy zmuszeni zatem będąc w Nowym Dworze Mazowieckim jechać do pobliskiej Warszawy na badanie RTG czy do położnej. Możemy w tym miejscu być spokojni o zdrowie nasze i krewnych.