Co najlepiej stosować na stany rozdrażnienia oraz zbytnią nerwowość? Nie trzeba brać leków na receptę, bo mamy też naturalne specyfiki

Leki uspokajające są po to by zniwelować codzienny stres, różne napięcia i złe emocje. Czasami, by odzyskać naszą równowagę, trzeba zwyczajnie pójść na spacer albo posłuchać muzyki relaksującej. Czasem jednakże koniecznie trzeba zastosować leki na uspokojenie.

herbata ziołowa

Autor: ESSIAC®
Źródło: ESSIAC®
Bardzo dobre są leki ziołowe. Mają one bardzo bogatą grupę składników, ich działanie świetnie wpływa na stan naszej psychicznej równowagi. Są dosyć chętnie używane, również jako suplementy. Leki ziołowe są skuteczne w leczeniu niezbyt złożonych zaburzeń, ale miejmy na uwadze to, iż poważne schorzenia wymagają wizyty u lekarza oraz stosowania leczenia środkami farmakologicznymi. Ziołowe leki uspokajające dostępne są przede wszystkim pod postacią pastylek, herbat oraz syropów. Te bardziej powszechne zioła to na pewno melisa lekarska albo kozłek lekarski. To pierwsze działa bardzo kojąco na układ nerwowy, poleca się ja, gdy cierpimy na bezsenność.

zioła na parapecie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast kozłek lekarski, inaczej waleriana. Jest bardzo popularny, powszechnie stosowany, jako lek (zobacz sposoby na wzdęcia) na uspokojenie, zalecany osobom, które chcą zwalczyć nerwicę serca oraz trudności z zasypianiem. Inne często używane to chmiel zwyczajny, męczennica cielista oraz zioło serdecznika. Ten pierwszy polecany jest kobietom, które przechodzą menopauzę. Jest świetny na podenerwowanie i nadpobudliwość. Niezmiernie skuteczny przy zwalczaniu objawów zmęczenia nerwowego. ta druga roślina (Feminizowane nasiona marihuany) z kolei jest najlepsza na problemy z zasypianiem, natomiast ziele serdecznika jest bardzo pomocne w leczeniu chorób serca, gdyż wzmacnia mięsień serca, a ponadto przynosi ukojenie dla układu nerwowego. Jeśli nie mamy przekonania do ziół albo chcemy bardzo szybkiego działania lekarstw, wtedy musimy udać się do lekarza po dostępne w aptece leki na uspokojenie.

Zioła dostępne są w każdej aptece, także przez Internet bez recepty, ale już bardziej zaawansowane leki na nerwicę są wydawane na receptę. Przepisuje je najczęściej lekarz psychiatra. Pamiętaj więc, iż jak twoje dolegliwości nie są jeszcze niepokojące, to warto spróbować naturalnych rozwiązań, jak wszelkie preparaty ziołowe. Jeśli natomiast jest gorzej, a nasze objawy utrudniają nam normalne funkcjonowanie, to warto wybrać się do specjalisty.