Własna firma – trudna przeprawa, ale jednakże warto. Pamiętaj jednak o kilku podstawowych rzeczach, a będzie łatwiej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej zawsze jest obarczone ryzykiem. Nie mamy w tego typu sytuacji szefa, jakby to było w normalnej firmie, więc sami musimy sobie poradzić z wieloma trudnościami. Dodatkowo, powinniśmy liczyć się z pomyłkami, jakie mogą nas kosztować wiele, ze zmianami przepisów, jakie mogą się odbić na naszej branży i wiele innych. Ogólnie, każdego dnia powinniśmy być przygotowani na coś nowego, tak więc własna działalność to pomysł dla ludzi zdecydowanych i przekonanych, iż to co robią ma sens.

Najwięcej najprawdopodobniej mamy działalności jednoosobowych, ponieważ najłatwiej takie prowadzić. Firma to tylko my sami, nie musimy posiadać siedziby, ani zatrudnionych osób. W największej liczbie przypadków te osoby współpracują z pozostałymi ”wolnymi strzelcami” w zakresie rożnych projektów. Również dość często zdarza się, że w konkretnej firmie pracownicy zatrudnieni są, jako właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. Dlaczego tak właśnie to wygląda? Odpowiedź jest banalna. Po prostu, pracodawcy dzięki temu są w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż opłaty u nas są na dość wysokim poziomie. Jednakowoż, zatrudniony też na tym korzysta, bo dzięki temu, iż ma swoją działalność może współpracować z wieloma podmiotami. W zależności od tego, czym się zajmuje stwarza to możliwości na dodatkowy zarobek.

karty kredytowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Prowadzenie firmy to szereg większych i mniejszych trudności. Wiesz w czym rzecz, jeśli miałeś z takowymi już do czynienia. Nieważne, czy to duża czy jednoosobowa firma, mogło się zdarzyć, że byłeś w posiadaniu nielegalne oprogramowanie w firmie, co jak wiesz nie jest najlepszym pomysłem. Można stwierdzić, że jeśli Ci się udało to miałeś szczęście, gdyż tego typu praktyka to w powszechnej opinii kradzież. Z drugiej strony, taka firma nie jest odbierana zbyt poważnie. Można stwierdzić, że oryginalne oprogramowanie to zupełna podstawa, w przeciwnym razie możesz mieć kryzys. Myślę jednakże, że przed założeniem firmy będziesz o tym pamiętał, nie, byzakupić oryginalne firmowe (InOffice – sale szkoleniowe warszawa) oprogramowanie?

Pamiętaj też o odprowadzaniu wszystkich składek. Wiadomo ZUS nie rozpieszcza, a młodzi przedsiębiorcy często zapominają o odprowadzaniu składek w terminie, a wtedy jest problem, ponieważ będziesz dodatkowo odprowadzał odsetki do ZUS. Jeśli więc uważasz, iż ZUS jest za duży i nie chcesz płacić jeszcze większej ilości pieniędzy, to pamiętaj o terminach.