W jaki sposób skutecznie oraz szybko zadbać o własne zęby żeby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długi czas?

Właściwa higiena zębów oraz profilaktyka to jedna z najważniejszych spraw, o których trzeba pamiętać kiedy chcemy zachować zdrowy i zniewalający uśmiech przez dłuższy czas.

Dlatego też należy pamiętać o paru fundamentalnych tematach takich jak chociażby dobór właściwej szczoteczki czy też nitkowaniu zębów.
W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się szczoteczki elektryczne, jakie są również polecane przez dentystów. Dzięki dużej intensywności rotacji główki możemy usunąć znacznie więcej osadu zębowego niż w przypadku typowej szczoteczki. Dodatkową zaletą jest również kształt główki, jaki pomaga nam wyczyścić miejsca, które są trudno dostępne. Obok właściwej techniki szczotkowania bardzo istotnym aspektem jest także nitkowanie zębów. Jest to ten element, który jest wciąż zalecany przez specjalistów z dziedziny stomatologii. Warto mieć na uwadze, iż nawet wyjątkowo skuteczna szczoteczka może mieć problem z usunięciem resztek pokarmu z naszych zębów. Dlatego też powinniśmy korzystać z nitki dentystycznej, jaka pomaga nam pozbyć się zalegających resztek spomiędzy szpar międzyzębowych.
układ kostny człowieka

Autor: Javi
Źródło: http://www.flickr.com
Świetną alternatywą dla nici dentystycznej jest też irygator, czyli urządzenie, które dzięki strumieniowi wody pod ciśnieniem wypłukuje resztki jedzenia. Jest to rozwiązanie polecane dla osób z wrażliwymi dziąsłami, ale nie tylko.

Jeżeli chodzi właśnie o urządzenie jakim jest irygator dentystyczny Waterpik to model, który delikatnie masuje dziąsła i usuwa płytkę nazębną.