Urodzenie smyka to magiczny moment i początek dosyć długiego urlopu wychowawczego

Kilka lat temu Polki wywalczyły sobie, żeby ich urlop wychowawczy trwał cały rok.
Niejedna mama potwierdzi, że pierwszy rok berbecia bywa kluczowy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności. I nie chodzi tylko o karmienie lub pilnowanie, ale o tworzenie się wyjątkowej więzi, która może zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już jedynie o swym bobasku, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne jest to, aby rozumieć, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego brzdąca.

Nasze nowe wpisy są podobnie interesujące, jak ten. Więc wejdź w link tutaj notarialne przyjęcie spadku i oglądaj skrupulatne wiadomości. Namawiamy!

Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wypłat, ale nie powinna być także niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Więc w najmniej optymistycznym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało która kobieta w dzisiejszych czasach zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez kłopotu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś możemy też ubiegać się o dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.