Terapia łysienia przy pomocy przeszczepu

Łysienie androgenowe zachodzi z racji wrażliwości mieszków włosowych na androgeny i jest to częsta przyczyna utraty owłosienia i zachodzi u mężczyzn i kobiet w pewnym okresie ich życia.

Androgeny odgrywają znaczącą funkcję w rozwoju seksualnym panów od urodzenia do dorastania. Normują pracę gruczołów łojowych, wzrost apokrynowych włosów, oraz libido. Wraz z wiekiem, androgeny ożywiają wzrost włosów na twarzy, ale powstrzymują na skroniach i czubku głowy.
łysienie androgenowe leczenie
Łysienie androgenowe leczenie (zobacz leczenie kanałowe kraków) jako niezwykle skuteczną strategię uznano transplantację włosów. Wykorzystywane są również inne postępowania i specjaliści uznali, że lepsze wyniki leczenia zostały osiągnięte przez chorych, w wypadku których kłopot pozostał dość wcześnie rozpoznany. Łysienie androgenowe przejawia się zawężaniem linii skroniowych i czołowych, potem proces zaczyna otaczać koronę głowy. Na łysienie androgenowe podatne są także kobiety. U pań postęp choroby jest odmienny inny niż u panów. włosy przerzedzają się na środku głowy w formie rozproszonej.
golenie zarostu

Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór

Autor: Holle
Źródło: Holle
Jedyną stu procentową efektywną metodą przywrócenia włosów na głowie jest transplantacja włosów – (pomocne wskazówki). Strategia polega na pobraniu kawałeczków skóry z włosami i implantowaniu jej w miejsca, w jakich ich brakuje. Włosy pobiera się z obszarów stabilnych odnajdujących w obrębie potylicy i regionach skroniowych.

W przeciwieństwie do innych transplantacji przy transplantacji włosów dawca jest jednocześnie biorcą. Mieszki włosowe po odpowiednim przygotowaniu sytuuje się w specjalnie przyrządzanych maleńkich kanalikach w skórze głowy.