Problemy seksualne – o tym trzeba rozmawiać

Mężczyzna

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Masa mężczyzn uskarża się na zaburzenia erekcji. Także dużo kobiet otwarcie przyznaje, że cierpi na brak ochoty na sex.

Czym jest to spowodowane? Z całą pewnością jest to wina czasów, w jakich przyszło nam żyć. Mało aktywny tryb życia oraz duża liczba stresujących sytuacji wynikających z codziennych obowiązków źle wpływają na życie intymne oraz bardzo utrudniają nam ten jeden z najważniejszych aspektów naszego życia, jakim jest sex.

Jak poprawić libido? To pytanie, które zadaje sobie wiele małżeństw. Nim jednak udamy się do apteki warto zastanowić się najpierw nad odmianą stylu życia. Przestrzeganie higieny snu i pracy, regularne uprawianie sportu oraz zmiana złego sposobu odżywania się mogą spowodować, że brak libido i problem z erekcją powoli nie będą nam dokuczać. Rzecz jasna przedsięwzięcie tego rodzaju działań wymaga przeprowadzenia znacznej rewolucji w naszym życiu a także wystawi na próbę naszą silną wolę.

Gdy samodzielnie nie potrafimy uporać się z takimi problemami warto skorzystać z pomocy specjalisty (seksuolog z Poznania). Jeżeli naszym zmartwieniem jest libido lub prawidłowa libido problemy z tym związane mogą być o wiele bardziej złożone niż mogłoby się wydawać. Kontakt z dobrym seksuologiem lub psychologiem może być wtedy konieczny oraz zbawienny. Można także przemyśleć, czy na wizytę pójść we dwoje. Zazwyczaj bowiem łóżkowe problemy wynikają z innych przyczyn nie związanych w sposób bezpośredni ze sferą intymną. Niestety panowie znacznie rzadziej podejmują decyzję o takim rozwiązaniu sprawy. Ignorują problem tak długo jak mogą, oszukując sami siebie, że wszystko jest w porządku.

Trudność mężczyzn objawiająca się w braku umiejętności uzewnętrzniania swoich problemów powoduje, że dużo częściej decydują się oni na środki zaradcze w postaci różnego rodzaju tabletek poprawiających sprawność seksualną. O tym, że prawidłowa erekcja to coraz powszechniejszy problem świadczy coraz większa ilość reklam różnych środków na jej poprawę. Możemy je nabyć praktycznie w każdej aptece bez recepty. Pamiętajmy jednakże o tym, że aby wyzbyć się konkretnego problemu należy skupić się na wyeliminowaniu jego bezpośredniej przyczyny.