Pogoń za pieniądzem to norma w współczesnych czasach

Chociaż dawne przysłowie mówi , że „pieniądze szczęścia nie dają” to jednakże patrząc na
teraźniejsze czasy można odnieść wrażenie, iż niebywale straciło na autentyczności.

Fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
Cóż, dla ówczesnego człowieka finanse mają ogromną wartość. Czy jest możliwe się temu dziwić? Najpewniej nie, bo bez pieniędzy bardzo trudno dać sobie radę w dobie konsumpcjonizmu. Wszystko jesteśmy zmuszeni zakupić, opłaty pożerają dużą część naszych wynagrodzeń, a samo wyżywienie rodziny to niesłychanie duży wydatek w kwestii miesiąca. Współczesne czasy to też doba rywalizacji i to już od najwcześniejszych lat. O co konkurujemy? W gruncie rzeczy o wszystko. O fajniejsze i więcej kosztujące ubrania, okazalsze domy, bardzo nowoczesne auta, lepsze wykształcenie – do tego współzawodnictwa niemałe finanse także są oczywiście konieczne. Już w najniższych klasach szkoły podstawowej rodzice niesłychanie chętnie zapisują własne pociechy na ponadprogramowe zajęcia – oczywiście też płatne, aby maluch miał możliwość się realizować w określonym kierunku.

Aby odnaleźć podobne informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz w tamtym miejscu niesamowicie ciekawe wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

Nabywamy jak najdroższe rzeczy, aby nasze dziecko nie czuło się gorsze w społeczności rówieśniczej. Ta pogoń za wszystkim, lepszym, fajniejszym pochłania nasze finanse w dużym stopniu, a żeby odrobić te straty , pracujemy więcej i więcej.

Czy to się kiedyś zmieni? Bardzo trudno powiedzieć, lecz obserwując współczesne czasy można pokusić się o stwierdzenie, iż to właśnie pieniądz rządzi niemalże wszystkim. Bez nich czujemy się gorsi, mniej wartościowi, niezaradni. To przekazujemy następnemu pokoleniu, zatem zapewne ono także tych nawyków szybko nie zmieni.