Leki i suplementy na zdrowie

Szorstka oraz nierzadko swędząca skóra w czasie jesienno-zimowym, to udręka dla wielu osób. Przeczytaj, w jaki sposób możesz pomóc przesuszonej skórze. Sezon grzewczy potrafi być prawdziwym koszmarem dla naszej skóry. Obniżona wilgotność powietrza sprawia, że skóra staje się szorstka jak też często pojawia się świerzbienie, które mocno może uprzykrzyć nam życie.

Dlatego właśnie w tym okresie nasza skóra wymaga szczególnej troski, właściwej dawki pielęgnacji. Przeczytaj, w jaki sposób możesz pomóc przesuszonej skórze!

leki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Zwracaj uwagę na środki myjące. W czasie grzewczym używaj tylko tych, które nawilżają cerę. Zaprzestań wykorzystywania dawnych kosmetyków, zastąp je tymi określanymi jako hypoalergiczne. Zrezygnuj z soli do kąpieli, owe nadzwyczaj wysuszają skórę. Zamiast tego, do wody możesz dołożyć parę kropli oliwy z oliwek albo oliwki dla osesków. Sucha skóra nie kocha gorącej wody. Zrezygnuj więc z gorących ablucji i pryszniców. Woda powinna mieć temperaturę przeciętną, nie przewyższającą 35 st. C. Wykorzystuj balsamy zwilżające po każdym myciu. Najlepsze będą te określone do skóry suchej czy emulsje dla niemowląt. Warto kierować uwagę na skład kosmetyków oraz dobierać te, które zawierają substancje podtrzymujące wilgoć, na przykład pantenol, gliceryna. Balsamy jak też kremy najodpowiedniej nakładać na nieznacznie wilgotną skórę, dzięki temu większa ilość wody pozostanie w naskórku.

Skóry nie powinno się pocierać ręcznikiem, a wyłącznie ostrożnie osuszać przykładając ręcznik do skóry . Nie bagatelizuj świądu skóry. Swędząca skóra może być objawem poważnych schorzeń, jak np. cukrzyca.

żel

Źródło: pixabay.com

Jeżeli cierpisz na łuszczycę lub egzemę przyda ci się Mediderm emulsja do kąpieli. Jest to emulsja do kąpieli określona dla osób chorych na egzemę, łuszczycę a także atopowe zapalenie skóry. Mediderm bath długotrwale natłuszcza minimalizując napięcie jak też nadmierne łuszczenie się skóry. Odnawia naturalny płaszcz lipidowy co zapobiega stracie wody (jonizator wody) jak też polepsza nawilżenie nawet w najgłębszych powłokach skóry, minimalizując suchość. Mediderm emulsja do kąpieli nie mieści substratów zapachowych oraz barwników. Więcej informacji: emulsja do kąpieli Mididerm. Po kąpieli zastosuj Linomag maść. Wskazana jest ona jednostkom cierpiącym na schorzenia skóry, zbytnią suchość skóry, odparzenia, łuszczyca. Możesz wykorzystywać do codziennej pielęgnacji skóry noworodków.