Lekarstwa i suplementy dla zdrowia dla każdego z nas. Zwróć uwagę na najlepsze dostępne na rynku.

Dziś środki chemiczne są obecne we wszystkich spożywanych produktach. Nic dziwnego że ludzie poszukują opcjonalnych specyfików dla wszechobecnej chemii. Jednym z tych specyfików jest olej z czarnuszki egipskiej.

Posiada nieco gorzkawy, intensywny korzenny aromat, a jego kolor przechodzi od miodowej do ciemnobrązowej. Ma sporo własności zdrowotnych, dzięki czemu odnalazł zastosowanie jak środek na owrzodzenia i liczne alergie. W kosmetologii jest używany jak antidotum na trądzik i łupież. Jest również

tabletki na zdrowie

Autor: JeongGuHyeok
Źródło: http://pixabay.com/

użytkowany w kuchni jako dodatek dodający posiłkom korzenny smak. Ma dużo prozdrowotnych pierwiastków. Poza tym, olej z czarnuszki zawiera witaminę E, beta-karoten, sterole, biotynę, mnogie mikroelementy, także przeciwutleniacze. Jednakże najważniejszym związkiem znajdującym się w oleju z czarnuszki jest pierwiastek olejku eterycznego nasion czarnuszki, dzięki któremu olej objawia postępowanie przeciwzapalne, znieczulające, a także ochronne ma miąższ nerek i wątroby. Olej ów obniża ciśnienie krwi, w związku z tym jednostki zmagające się z hipotensją nie powinny po niego sięgać.

Suplementy diety

Autor: iStock
Źródło: iStock

Olej z czarnuszki obniża stan cholesterolu i cukru we krwi. Z badań klinicznych wynika, że olej powoduje znaczące obniżenie poziomów glukozy, prolaktyny, a także trójglicerydów i cholesterolu.

Olej z czarnuszki egipskiej koryguje też formę skóry suchej, nawilżając ją, a również dojrzałej, albowiem dzięki zawartości antyoksydantów spowalnia starzenie się cery, a przy cerze tłustej zapobiega błyszczeniu się cery. Olej ów, również jak jego nasiona, okazuje ewentualne działanie przeciwnowotworowe.
Olej z czarnuszki ma możliwość być używany także w terapiach aromatycznych. Wówczas uspokaja, pomaga złagodzić napięcie i złagodzić zaburzenia (zobacz również seksuolog warszawa) spania.
Tonimer żel nawilżająco-łagodzący to bardzo dobry medykament w przypadku przebiegania obrzęku błony śluzowej, również suchości i pieczenia w nosie spowodowanych infekcyjnym, czy też alergicznym nieżytem nosa. Więcej informacji i porad: sprawdź stronę. Mieszanina, ze względu na brak przeciwwskazań wolno aplikować długotrwale. Jest wyjątkowo sprawdź stronę (sprawdź stronę)eniu przeciągłych i nawracających nieżytów nosa, jakim towarzyszą strupy i krwotoki z nosa.