Kobiece dolegliwości i bezpieczny zabieg, który robi się szybko oraz bez niepożądanych komplikacji

Mawia się, iż panie są bardziej skomplikowane od panów, jest to prawda a może fałsz? Wychodzi na to, że coś w tym jest i nawet nie musimy wchodzić specjalnie w zagadnienia psychologiczne, aby to pojąć. Można choćby popatrzeć na budowę damskich narządów płciowych i problemy z tego wynikające, aby zauważyć, iż coś jest na rzeczy. Przykład? Zabieg histeroskopii.

Rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Histeroskopia operacyjna to zabieg operacyjny endoskopowy, dzięki niemu w mało inwazyjny sposób jesteśmy w stanie usunąć z wnętrza macicy różne mięśniaki oraz polipy (sprawdź więcej na stronie www). Dzięki temu można także przeciąć zrosty wewnątrzmaciczne. W jaki sposób wyglądają przygotowania do zabiegu, a jak sam zabieg oraz czy grożą nam niepożądane powikłania po zabiegu? O tym w dalszej części artykułu. Przed zabiegiem trzeba leczyć się hormonalnie. Okres trwania wynosi od 2 do 4 tygodni. Robisię w ten sposób, aby zmniejszyć grubość ścianek macicy lub zmniejszyć objętość obiektu który chcemy usunąć. Przed takim zabiegiem należy zrobić badanie cytologiczne oraz badanie stanu pochwy. Kiedy będą one zrobione lekarz może nakazać używanie przez jakiś czas globulek dopochwowych, aby zredukować zakażenia bakteriami.

Lekarka

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Histeroskopię operacyjną wykonuje się w początkowym okresie trwania cyklu, lecz po zakończeniu miesiączki. Histeroskopię robi się w znieczuleniu ogólnym. Pacjentce zakłada się wenflon, żeby przez jakiś czas podawać potrzebne leki w czasie operacji. Histeroskop, który używamy podczas zabiegu ma większą średnicę aniżeli sprzęt używany w histeroskopii diagnostycznej. Jest on wyposażony w kanał, dzięki niemu lekarz może wprowadzać narzędzia małych rozmiarów. Do wycinania polipów czy mięśniaków używa się resetoskop. Najczęściej już 3 godziny od operacji możemy opuścić szpital, choć czasami zajmuje to trochę dłużej.

Histeroskopia, jak wiele innych metod, może doprowadzić do powikłania. Jednak notowane są one stosunkowo rzadko. Największe ryzyko komplikacji ma miejsce, kiedy usuwane są dużych rozmiarów zmiany biegnące do wnętrza tkanki mięśniowej macicy. Ryzyko komplikacji jest również większe, kiedy zmagamy się z wadami wrodzonymi macicy.

Jeżeli interesuje Cię problematyka poruszana w tym artykule, sprawdź pełną ofertę (http://www.atomrtg.pl/), a z pewnością będzie ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Z pewnością jesteśmy w stanie zniwelować tego typu zagrożenia, jeśli wybierzemy rekomendowaną klinikę, jak ginekolog Bielsko Biała .