Kim jest broker ubezpieczeniowy i co wchodzi w jego autentyczne obowiązki?

Kim konkretnie bywa „broker” i jaki ma związek z ubezpieczeniami? Jaki konkretnie posiada on zakres swoich obowiązków i w czym ma możliwość naszym osobom w rzeczywistości pomóc? Jaka istnieje różnica między agentem typu ubezpieczeniowego a brokerem z tym samym tytułem? Te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej bez najmniejszego problemu znajdziesz wewnątrz naszego nowego – świeżo co napisanego – artykułu!

broker ubezpieczeniowy

Autor: Tyler Hebert
Źródło: http://www.flickr.com

Na samym początku naszego tematu może wyjaśnimy, kto to jest broker – a jest to po prostu odmiana pośrednika ubezpieczeniowego (może to być osoba prawna lub fizyczna), którego to zadaniem bywa pośredniczyć w jakimś konkretnym ubezpieczeniu, na rzecz oraz w imieniu jakiegoś już z góry określonego klienta, od którego to otrzymał bezpośrednie pełnomocnictwo. Zapewne teraz wielu się zastanawia: Jakimi rzeczami on odróżnia się więc od zwykłego agenta ubezpieczeniowego? Otóż przede wszystkim najważniejszą różnicą jest to, iż broker ubezpieczeniowy tylko pośredniczy, podczas kiedy zadaniem agenta tego konkretnego rodzaju bywa uzyskanie klientów, całkowITy nadzór i organizowanie wszelkich czynności na rzecz ubezpieczyciela, jak również pilnowanie umów i wiele innych.

Nie możesz się doczekać nowych ciekawych wątków na ów temat? Mamy do Ciebie fantastyczną wiadomość – kliknij doradca kredytowy Wrocław w poniższy link i rozkoszuj się lekturą.

Pomijając jednak wymienione, inną różnica pomiędzy brokerem a agentem bywa to, że broker (zazwyczaj działający całkowicie w pojedynkę) zwykle zajmuje się tylko jednym klientem, w czasie gdy zadaniem agenta (który to działa praktycznie zawsze w grupce z innymi agentami), bywa zajęcie się duże więcej niż pojedynczym klientem (tak zwany multiagent).

Poza tym broker zajmuje się różnymi dziedzinami związanymi z ubezpieczeniami, podczas gdy agenci oraz ich agencje zazwyczaj mają pojedynczy określony z góry dział tematyczny.