Jakimi metodami można sobie radzić z niepłodnością czyli najważniejsze zalety i wady metody in-vitro.

Dla większości małżeństw posiadanie potomstwa to priorytetowa sprawa, dlatego też przypadki, gdy kobieta przez długi czas nie może zajść w ciążę są nieraz bardzo smutne. Po długim okresie starań niekiedy dochodzi do wspólnych pretensji i żalów, ludzie nie mogą nie wytrzymać ciśnienia i się rozchodzą, pojawiają się także różnego rodzaju depresje i inne problemy.

Jeśli wszystkie naturalne techniki i metody leczenia (fizjoterapia szkolenie wrocław) nie będą skuteczne, to pomyśleć można o innych metodach, które mogą pomóc w takiej sytuacji. Zalicza się do nich zapłodnienie in vitro, metoda budząca kontrowersje ale niezwykle popularna i chwalona przez rodziców, którzy inny sposobem nie doczekaliby się dzieci. Pierwsze dziecko przy wykorzystaniu tej metody zapłodnienia przyszło na świat w roku 1981, dziś zabiegów tego typu tylko w samych Stanach Zjednoczonych wykonuje się około dwustu tysięcy rocznie . Minione lata to znaczne usprawnienie używanych metod, które dają obecnie skuteczność już w wysokości prawie dwóch piątych.

bank komórek

Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Technika in vitro w największym skrócie polega na pobraniu męskich i żeńskich komórek rozrodczych, a później przeprowadzeniu zapłodnienia w sztucznych warunkach. Inne określenie tej metody to zapłodnienie w próbówce, chociaż w rzeczywistości zabieg ten ma większy stopień skomplikowania i wymaga odpowiednich przygotowań. Składa się on z kilku etapów, na samym początku w wyznaczonym dniu cyklu pobiera się żeńskie gamety, a równocześnie nasienie od mężczyzny.

Po dokładnym sprawdzeniu plemników i gamet w kolejnym etapie są one umieszczane je w odpowiednim inkubatorze, gdzie dochodzi do zapłodnienia. Jeśli wszystko będzie pomyślne, to takie komórki przenosi się do macicy, gdzie oczekuje się na ich przyjęcie, i jeśli to także się uda, to rozpoczyna się prawdziwa ciąża (www). Przebiega ona w zasadzie tak samo, jak po poczęciu naturalnym, lecz z powodu tego że metoda in vitro kraków niesie za sobą pewne zagrożenia, to przyszłe mamy najczęściej będą pod znacznie lepszą opieką lekarzy i mają przeprowadzane znacznie więcej różnych badań.