Jakie efekty mogą powodować niedobory niektórych witamin w organizmie człowieka? Za co odpowiada witamina K2?

Rola witamin w organizmie człowieka jest bardzo istotna. Nie zawsze wraz z pokarmem dostarczamy ciału jej odpowiednią ilość. Z tego względu właśnie pomocne są w tym wypadku różnego rodzaju suplementy diety, jakie dostępne są w aptece. O jakiego rodzaju witaminach dobrze jest pamiętać?
Witaminy wpływają w znaczący sposób na różnego rodzaju reakcje zachodzące w naszym organizmie.

fryzjer przy pracy

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
Witamina K2 Solgar wwitaminie k2 solgar wiąże się z odpowiednim odkładaniem się wapnia w organizmie.

Czy uzyskane tu wiadomości uważasz za niebanalne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://a2clinic.pl/stomatologia/ortodoncja/), która także bez wątpienia będzie zachęcająca.

To bardzo istotne, ponieważ dzięki niej właśnie kontrolowane są między innymi ilości wapnia gromadzące się w żyłach. Ten wapń w nadmiarze prowadzi do zapchania żył, a co za tym idzie groźnej w skutkach choroby miażdżycowej oraz zakrzepów. witamina K2 chroni przed osadzaniem się w żyłach zbyt dużej ilości wapnia, przez co zagrożenie schorzeniami układu sercowo-naczyniowego spada.

Z kolei witamina B12 nasza strona internetowa dobrze wpływa na naszą psychikę, ponieważ wpływa na układ nerwowy. Zwiększa ona możliwości, jeśli chodzi o świetną koncentrację i zapamiętywanie. Powinny pamiętać o jej zażywaniu osoby mające spadek nastroju, odczuwające silne rozdrażnienie czy walczące ze stresem. Witamina działa jakby antydepresyjnie, chociażby przez to, że bierze ważny udział w syntezie związku serotoniny. Często też niedobór K2 może powodować anemię. Razem z innymi witaminami chroni przed odkładaniem się w ciele substancji złych, które produkowane są podczas przemiany białka. Substancje te są szkodliwe dla układu krążenia. Mogą one prowadzić do zawałów, albo zakrzepów.

Ostatnio sporo dyskutuje się o niedoborze witaminy D. Za mała ilość czasu spędzanego na słońcu powoduje, że nasz organizm produkuje za małe ilości tej witaminy. Niestety, sporo zależy od tego gdzie mieszkamy. Osoby żyjące na takiej szerokości geograficznej, w jakiej promieni słonecznych w pewnych okresach nie jest dużo, są bardziej narażone na tego typu witaminowe braki. Zbyt małe ilości tej witaminy w organizmie mogą doprowadzić między innymi do większego ryzyka nowotworów, do schorzeń układu krążenia, cukrzycy, czy też rozwoju różnych chorób autoimmunologicznych. Niedobory tej witaminy mogą być bardzo niebezpieczne podczas ciąży. Dla małych dzieci może to oznaczać uszkodzenie funkcji mózgowych, a także większe prawdopodobieństwo pojawienia się autyzmu czy schizofrenii.
Jak widzimy już chociażby po tych paru przykładach, zbyt małe ilości witamin mogą być dużym zagrożeniem. A nie zawsze zwraca się na tą kwestię tak dużą uwagę.

Często bowiem szuka się różnych innych przyczyn tego, że czujemy się źle. Jednak warto przyjrzeć się tej kwestii bliżej, gdyż choroby powstają latami i wpływa na nie bardzo dużo rzeczy. Między innymi właśnie wspomniane małe ilości witamin w naszym organizmie. Dobrze jest mieć tego świadomość.