Jak zainwestować swoje pieniądze inwestując na giełdzie?

Zapewne sporo osób myśli, że inwestowanie finansów dotyczy tylko i wyłącznie ludzi bardzo zamożnych.Ale przecież należy czasami pójść do ich przeszłości, żeby zrozumieć, iż oni również startowali od zera. Nie w każdej sytuacji rodzili się z milionami złotych na koncie bankowym. Wręcz przeciwnie, zwykle startowali wręcz od skrajnej biedy, tym samym składając sobie obietnicę, że będą jednymi z najbogatszych osób w kraju, a może nawet na skalę światową?

giełda

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Jak do tego doszli? Głównie zrozumieli, iż pieniądze są jedynie środkiem do płacenia, jakiego nie można przechowywać w portfelu, ale również warto nimi obracać, tak aby na siebie zarabiały. To doprowadziło ich wielokrotnie do pomnażania swojego majątku. Nie musieli się martwić, iż na wybrane sprawy potrzebują pożyczki, albo na coś nie będą mogli sobie pozwolić. Zamierzali skupiać się na przychodach aniżeli na codziennym trudzie. Dzisiaj również mamy ku temu mnóstwo ciekawych opcji. Jedną z nich jest przykładowo Giełda Forex.

Może komuś się wydawać, że jest to czysta loteria lub nawet gra hazardowa. Jak najbardziej jest to zwykły stereotyp. Przede wszystkim giełda (Zobacz jak inwestować na giełdzie) ta opiera się na sprzedaży obcymi walutami. Wyobraźmy sobie, że ktoś zamawia kilkaset tysięcy długopisów po niskiej kwocie, a potem zamierza je sprzedać z korzyścią. Jeżeli walutę także zaczniemy postrzegać jako towar, który możemy odsprzedawać, nabywać, i jeszcze na nim zarobić, to jesteśmy na dobrej drodze do inwestowania własnych pieniędzy z zyskiem. Tak samo dzieje się w sytuacji Giełdy Papierów Wartościowych. Jeżeli zaczniemy oglądać wybrane akcje pge, to będziemy wiedzieli, czy ich cena jest dla nas opłacalna, aby je zamówić, czy trzeba się nadal z tym wyborem poczekać. Więcej dla inwestorów: link.

pieniądze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy, iż taki sposób inwestowania ma określone ryzyko, ale można je zniwelować poznając warunki powiększania własnych pieniędzy w domu maklerskim i równocześnie nie obstawiając wszystkich swoich pieniędzy. Warto w tym temacie wykazać się trochę większą wytrwałością, a na pewno będziemy przez to obdarzeni wysokimi przychodami.