Dawca nasienia nierzadko bywa ostatnią nadzieją dla małżeństw, jakie chcą mieć dziecko, lecz nie jest im to dane

Dla wielu par urodzenie dziecka okazuje się sporym marzeniem, mimo wszystko niestety nie każdemu bywa ono dane. Zdarza się tak, że podczas starania o maluszka ma się kłopoty z płodnością oraz konieczna staje się fachowa terapia. W niektórych wypadkach ostatnią szansą dla takich par okazuje się sztuczne zapłodnienie oraz dawca nasienia.

Nowe szanse leczenia niepłodności

Małżeństwa, które dostrzegają, że posiadają kłopot z zajściem w ciążę,

badanie nasienia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

najczęściej zgłaszają się do klinik leczenia bezpłodności. Pomyślnie takich punktów w Polsce wciąż przybywa, jak także udostępniane są w nich coraz lepsze warunki. W klinikach pary zostają otoczone troskliwą opieką, przeprowadza się skrupulatny wywiad medyczny, jak też zestaw badań, jakie potrafią nakreślić istotę zjawiska. Przeprowadza się także test na płodność u dawcy nasienia.

Diagnostyka niepłodności

Diagnostyka niepłodności w podobnych klinikach zostaje przeprowadzana pod kątem trzech parametrów: niepłodności żeńskiej, męskiej i partnerskiej. W przypadku pierwszej wykonuje się cykl diagnoz mających za zadanie ukazanie poziom hormonów w danej fazie cyklu, budowy narządów rodnych kobiety oraz zmian zachodzących w nich w czasie trwania cyklu. Mężczyźni zostają poddani analizie nasienia, w czasie czego kontroluje się ilość oraz ruchliwość plemników. Głównym sposobem diagnozowania niepłodności partnerskiej staje się test PCT – więcej o testach na płodność.

A gdy leczenie nie daje efektów

Następstwem wyżej wymienionych analiz okazuje się podjęcie leczenia według metody dopasowanej przez specjalistę indywidualnie do każdego przypadku.

Absorbują Cię prezentowane tutaj zagadnienia? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze ten odnośnik – znajdziesz tutaj ważne informacje, które również Cię zainteresują!

W niektórych wypadkach terapia przynosi oczekiwane oraz szczęśliwe efekty, niemniej czasem zdarza się, że para nie jest w stanie wspólnie począć dziecka. W takim przypadku wskazaniem bywa sztuczne zapłodnienie. Ono także miewa przeróżne oblicza, ponieważ wykonuje się zapłodnienia z wykorzystaniem nasienia partnera kobiety albo nasienia pochodzącego z banku spermy. W niektórych przypadkach niezbędna okazuje się także adopcja komórek jajowych, gdy kobieta nie posiada własnych jajeczek lub posiada ich zbyt mało .