Czym się charakteryzuje stosowana od tysięcy lat aromaterapia, jakie są jej najpopularniejsze rodzaje.

Już przed wieloma laty ludzie doskonale wiedzieli, jakim sposobem można wykorzystać różne olejki do celów leczniczych. Różnego rodzaju mieszanki zapachowe, oparte przede wszystkim na naturalnych ziołach, wykorzystywano bardzo często przy leczeniu różnych schorzeń i dolegliwości. Obecnie aromaterapia, bo tak nazywa się dziedzina która się zajmuje leczeniem za pomocą zapachu, dostała jeszcze podstawy naukowe. Dokładnie zbadano wpływ poszczególnych składników zapachowych mieszanek, co potwierdziło tylko ich mnóstwo pożytecznych właściwości.

świeca

Autor: Lehigh Valley, PA
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim olejki naturalne mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i odkażające.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (http://www.msedu.pl/szkolenia/metrologia) tutaj, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Systematyczne ich używanie pobudza organizm do lepszej pracy, wzmacnia poziom odporności i przyczynia się do lepszego krążenia. Poza tym odpowiednio dobrane zestawy olejków łagodzą najróżniejsze problemy ze zdrowiem i dają ulgę podczas nieprzyjemnych objawów. Stosowanie zapachowej kuracji może też usuwać ogólne zmęczenie, doskonale relaksować po ciężkim dniu, a nawet poprawiać samopoczucie. Zobacz na stronie Secret Soap Store.

Aromaterapia może być stosowana w wielu różnych formach. W leczniczym zastosowaniu świetnie sprawdza się inhalacja, polegająca na tym, że do niewielkiego naczynia z ciepłą wodą trzeba wlać kilka kropli olejku, a następnie wdycha przez pewien czas opary, które się unoszą. Innym rodzajem inhalacji będzie nasączenie chusteczki odrobiną olejku i jej regularne wąchanie (czytaj dalej o linii Aromaterapia firmy Secret Soap). Niezwykle skuteczne są także różne rodzaje kompresów. Kieliszek wody z paroma kroplami olejku należy wylać na gazę albo ręcznik i przyłożyć na chore miejsce, daje to faktycznie widoczne i szybkie rezultaty. Z kolei aromatyczne kominki służą bardziej przyjemności, choć oczywiście można przy ich pomocy przeprowadzać także lecznicze kuracje.

W sklepach różnych rodzajów kominków jest naprawdę dużo, a działają one na zasadzie parowania ogrzewanej świeczką wody z olejkiem. Bardzo popularne są również różnego rodzaju świece zapachowe (świece zapachowe od firmy the Secret Soap), mają one postać normalnych świeczek, ale są jeszcze nasączone olejkami, które w czasie spalania dają bardzo przyjemny zapach.