Czy prowadzenie firmy w Niemczech jest prostsze niż w naszym kraju?

Raczej dla żadnego człowieka nie jest zagadką fakt, że w Polsce przedsiębiorcy nie mają łatwego życia. Przynajmniej jeśli idzie o kwestie urzędowe. Wysokie wydatki prowadzenia działalności czy też urzędnicze absurdy, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Nieco w inny sposób kwestia ta może wyglądać w Niemczech.
ekspert

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
W Niemczech biznesmeni nie są zobligowani do cyklicznego płacenia składek do zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak muszą regulować wysokie składki chorobowe. Co interesujące, aby założyć działalność przemysłową w Niemczech, nie ma konieczności posiadania w tamtym miejscu meldunku. Funkcjonuje jednak przepis, który stanowi, że żeby tego typu firma w Niemczech została legalnie zarejestrowana, musi mieć w tym państwie swoją siedzibę. Tę sprawę można by jednak rozwiązać poprzez założenie tak zwanego wirtualnego biura. Wg opinii wielu biznesmenów, jacy zdecydowali się na założenie firmy za zachodnią granicą, panuje w tamtym miejscu o wiele lepsze środowisko do biznesu, a biznesmeni nie są traktowani przez urzędników jak prawdopodobni kombinatorzy.
firma w niemczech

Autor: Jack Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Wg statystyk od 2011 r. już ponad 60000 mieszkańców naszego kraju zdecydowało się na założenie działalności na podstawie swojej firmy w kraju nad Renem.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem zachęcamy Cię – zajrzyj na następną witrynę i dokonaj oceny (https://waliduda.pl/) naszych prób. W przypadku pewnych zastrzeżeń – pytaj!

Jeżeli chcesz do nich dołączyć, dobrze jest wyszukać koniecznych informacji w internecie, gdyż są podmioty, które zajmują się pomocą przy otwieraniu oraz funkcjonowaniu firmy założonej u naszego zachodniego sąsiada.

Należałoby zdecydować się na taki krok, nawet jeśli nie znamy jeszcze zbytnio dobrze języka niemieckiego. Na naukę jęz. przyjdzie właściwy okres w następnej kolejności. A znajomość mowy jest bardzo ważna przynajmniej w zakresie komunikatywnym.